Strona główna 0_Slider Paweł Fajdek z „Petardą” w Galerii Świdnickiej

Paweł Fajdek z „Petardą” w Galerii Świdnickiej

0

Rekordzista Polski w rzucie młotem – Paweł Fajdek – odwiedzi Galerię Świdnicką 17 listopada o godz. 14.00. Okazją do spotkania z fanami jest niedawna premiera książki młociarza „Petarda. Historie z młotem w tle”, w której opowiada zupełnie nieprawdopodobne historie ze swojego życia. Sportowiec chętnie porozmawia z czytelnikami, zrobi pamiątkowe zdjęcie i podpisze egzemplarze książki.


Szczegóły dotyczące spotkania:

Sobota, 17 listopada, godz. 14.00

Galeria Świdnicka, ul. Westerplatte 29

Wstęp wolny.

O książce:

Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie.

Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. Bo życie Pawła Fajdka od początku było pełne przygód: zaspał na zawody, by wygrać je jednym rzutem, zgubił złoty medal w taksówce, o mało nie zabił młotem swojego trenera, a bójka, w której ratował zaatakowaną koleżankę, mogła zakończyć jego karierę.

O tym wszystkim trzykrotny mistrz świata opowiada w pełnej anegdot i humoru książce. Jak sam zapowiada, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas, więc teraz dostarcza świetnej rozrywki, odsłaniając nieco kulis zza lekkoatletycznej kurtyny. Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy. Ta „Petarda” was rozwali!

Poprzedni artykułBalon z Bystrzycy Górnej przeleciał 100 kilometrów!
Następny artykułNie będzie wody w części Żarowa