Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Od przedszkolaka po seniora. Mieszkańcy gminy Świdnica świętują 100-lecie niepodległości

Od przedszkolaka po seniora. Mieszkańcy gminy Świdnica świętują 100-lecie niepodległości

0

Rok 2018 jest rokiem szczególnym – jest rokiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym przedszkolaki z Pszenna wystąpiły przed swoimi bliskimi prezentując swoje umiejętności. – Już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu. Uświadamiamy skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego – podkreśla Ewa Wasilenia, dyrektor Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się hymnem narodowym. Dzieci oraz ich bliscy, nauczyciele, zaproszeni goście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie najmłodsi mieszkańcy gminy zaprezentowali swój program artystyczny pod kierunkiem Beaty Bogusławskiej.

Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością. Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej – dodaje dyrektor przedszkola w Pszennie.

Zaproszeni goście mogli podziwiać Polskie Tańce Narodowe: Grozika oraz Krakowiaka, wysłuchać wierszy o tematyce patriotycznej „Katechizm polskiego dziecka” oraz piosenek o tematyce rodzinnej. Występy przedszkolaków zostały nagrodzone ogromnymi brawami.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKempa zajmie miejsce Moskal-Słaniewskiej
Następny artykułPerła Świdnicy w remoncie. Konserwatorzy ruszają z kolejnymi pracami