Strona główna 0_Slider Młodzi świdniczanie spotkali się z polskimi olimpijczykami!

Młodzi świdniczanie spotkali się z polskimi olimpijczykami! [FOTO]

0

To była prawdziwa gratka dla młodych fanów sportu, ale nie tylko. W Szkole Podstawowej nr 2 w Świdnicy odbyło się spotkanie z polskimi uczestnikami i medalistami Igrzysk Olimpijskich. W murach świdnickiej placówki pojawiła się czwórka polskich bohaterów.

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy nasze miasto odwiedzili: Renata Mauer Różańska – specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego, mistrzyni olimpijska z Atlanty (1996) i Sydney (2000), a także brązowa medalista z Atlanty, Mieczysław Łopatka – koszykarz i trener, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich w latach 1960-1972 (Rzym, Tokio, Meksyk i Monachium), Ryszard Podlas – polski lekkoatleta specjalizujący się na dystansie 400 metrów, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976) oraz Leszek Swornowski – polski szpadzista, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Moskwy (1980).

Bohaterowie rozpoczęli od spotkania z najmłodszymi uczniami szkoły z klas I-IV. Następnie przyszedł czas na starszych uczniów z klas podstawowych i gimnazjalnych. Był czas na rozmowy, pytania i autografy od naszych mistrzów, bohaterów Igrzysk Olimpijskich. – Podczas spotkania panowała świetna atmosfera, a uczniowie chcieli jak najwięcej dowiedzieć się od zaproszonych gości. W trakcie naszego spotkania z uczestnikami Igrzysk Olimpijskich doszło do rozstrzygnięcia ogólnopolskiego konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem „Olimpijczyk stulecia”. Miło mi poinformować, że jedne z głównych ról w tym konkursie grali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 – mówi szczęśliwy Mariusz Kuc, jeden z organizatorów dzisiejszego spotkania.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułLuxtorpeda w piątek w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych
Następny artykułMarkowe ubrania dla każdego! Nowy sklep już otwarty