Strona główna 112 Mistrzowie parkowania okiem straży miejskiej

Mistrzowie parkowania okiem straży miejskiej

7

W minionym tygodniu świdniccy strażnicy miejscy kilkukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi nieprawidłowego parkowania, które doprowadziły do zablokowania przejazdu innych aut.

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 2 listopada. Zablokowany został wjazd do ciągów sklepów przy ul. L. Waryńskiego. Sytuacja w tym samym miejscu powtórzyła się w dniu następnym. W dniu 3 listopada kilkadziesiąt metrów dalej doszło do zablokowania wjazdu na parking przez żółty pojazd – mówi Jacek Budziszewski ze świdnickiej straży miejskiej. W obu przypadkach strażnicy ustalili sprawców wykroczeń i przeprowadzili postępowanie, zgodnie z kodeksem w sprawach o wykroczenie.

Ostatni zanotowany przypadek miał miejsce w dniu 5 listopada przy ul. Wrocławskiej. Zablokowany został wjazd na zaplecze sklepu meblowego. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego strażnicy ustalili, że w pojeździe nastąpiła awaria uniemożliwiająca dalsze poruszanie się samochodem, a kierujący zepchnął pojazd, aby nie blokować drogi. Kierujący oraz osoba zgłaszająca porozumieli się. Dodatkowo zgłaszająca pozwoliła Panu, który nie był mieszkańcem powiatu świdnickiego na pozostawienie samochodu po zepchnięciu z bramy wjazdowej na swoim terenie do czasu zorganizowania pomocy drogowej – relacjonuje Budziszewski.

/SM Świdnica, opr. mn/

 • xdcam

  mercedes nie zatrzymał sie na kopercie , znaku brak.Interwencja SM do podważenia. Auto ze zdjecia pierwszego i czwartego stoi na ledwo widocznej kopercie ktorej kierowcy mogli niezauwazyc brak także znaku pionowego- wiec tu interwencja SM nie jest uzasadniona z powodu nieprawidłowego oznaczenia miejsca na którym nie wolno sie zatrzymac – absolutnie nie przyjmowac mandatu. Zółty pojazd nie stoi na kopercie także nie widac tam znaku zakazu zatrzymywania sie i postoju wiec interwencja SM nie jest uzasadniona – nie przyjmowac mandatu. Nieprawidłowo oznaczone miejsce na którym nie wolno sie zatrzymywać. Pamiętajmy ze swistki włożone za wycieraczke do niczego nas nie zobowiązują i można je wyrzucić do kosza poniewaz włożenie swistka nie jest doreczeniem skutecznym dlatego OLAC to ! Miejsce na którym nie wolno sie zatrzymać musi byc oznaczone znakiem poziomym i pionowym

  • Domino

   Masz rację, ale czy kierujący musi być chu…jem, który blokuje wyjazd innym? Chyba po to ma oczy, aby się rozejrzeć, gdzie parkuje. Nie ma koperty, znaku, to mam w d…pie wszystkich dookoła?

  • maniek98hl

   Popieram, brak podstaw do interwencji, szkoda gadać a tu osobny, piękny artykuł.

  • HaKa

   Przecież mercedes stoi na wjeździe na podwórko, od kiedy to musi być koperta żebyś wiedział, że nie można się zatrzymywać w bramach i na drogach dojazdowych do posesji? To tak, gdybyś pojechał na “dzielnicę domków” i zaparkował komuś przed furtką z wjazdem do garażu. Zresztą w ten sposób mógłbyś blokować wszystkie wjazdy, np. w podwórka w centrum itp. Więc tu koperta absolutnie nieuzasadniona.
   Co do zdjęcia 1 i 4 – racja, koperta ledwo widoczna, brak też znaków pionowych, w związku z czym kierowcy mogli nie zauważyć, że jest to wjazd na zaplecza sklepów, zwłaszcza że droga obok drzewa jest dość wąska.
   Co do zdjęcia 3, mam wątpliwości. Z jednej strony sytuacja analogiczna do opisywanej przeze mnie w pkt. 1, jest tam widoczny parking, jest droga dojazdowa i obniżony chodnik – widać że jest to wjazd na posesję. Jednak jeśli wcześniej jest znak pionowy informujący o parkowaniu równoległym w ciągu tej ulicy, raczej skłaniałbym się aby jednak wymalować tam kopertę, bo jadąc wzdłuż zaparkowanych samochodów można nie widzieć tego wjazdu… Aczkolwiek podczas samego parkowania, a tym bardziej wysiadając już z auta, chyba każdy zauważyłby że jest to wjazd – więc kierowca okazał się być kompletnym ignorantem.

 • michbaner

  Dlaczego strażnicy miejscy nie wystawiają mandatów debilnym kierowcom zajmującym dwa miejsca parkingowe ? Miejsc parkingowych ciągle w mieście brak a debile zajmują dwa miejsca. Czyżby strażnicy miejscy nie widzieli takich sytuacji ? Polecam uwadze strażników parking na Pl Grunwaldzkim obok byłego pogotowia ratunkowego.

 • Slawomir Slawek

  A ja zapraszam na ul. Niecala gdzie auta stoją na skrzyżowaniu i przy podwójnej ciągłej utrudniając tamujac ruch i widoczność a kierowcy lecą do sklepu motoryzacyjnego tego nikt nie widzi ????

 • Lewak

  Ciekawe czemu portal kasuje informacje o parkowaniu dotyczące samochodów które są własnością swoich pracowników ? Nowa uprzywilejowana grupa pojazdów ?