Strona główna 112 Mistrzowie parkowania okiem straży miejskiej

Mistrzowie parkowania okiem straży miejskiej

6

W minionym tygodniu świdniccy strażnicy miejscy kilkukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi nieprawidłowego parkowania, które doprowadziły do zablokowania przejazdu innych aut.

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 2 listopada. Zablokowany został wjazd do ciągów sklepów przy ul. L. Waryńskiego. Sytuacja w tym samym miejscu powtórzyła się w dniu następnym. W dniu 3 listopada kilkadziesiąt metrów dalej doszło do zablokowania wjazdu na parking przez żółty pojazd – mówi Jacek Budziszewski ze świdnickiej straży miejskiej. W obu przypadkach strażnicy ustalili sprawców wykroczeń i przeprowadzili postępowanie, zgodnie z kodeksem w sprawach o wykroczenie.

Ostatni zanotowany przypadek miał miejsce w dniu 5 listopada przy ul. Wrocławskiej. Zablokowany został wjazd na zaplecze sklepu meblowego. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego strażnicy ustalili, że w pojeździe nastąpiła awaria uniemożliwiająca dalsze poruszanie się samochodem, a kierujący zepchnął pojazd, aby nie blokować drogi. Kierujący oraz osoba zgłaszająca porozumieli się. Dodatkowo zgłaszająca pozwoliła Panu, który nie był mieszkańcem powiatu świdnickiego na pozostawienie samochodu po zepchnięciu z bramy wjazdowej na swoim terenie do czasu zorganizowania pomocy drogowej – relacjonuje Budziszewski.

/SM Świdnica, opr. mn/