Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

1

W walce o dogodne miejsce parkingowe niektórzy kierowcy potrafią zapomnieć, że nie są na świecie sami. Zatrzymują się na chodnikach, utrudniają przejazd innym zmotoryzowanym lub najzwyczajniej zajmują przestrzeń, na której mogłoby zaparkować kolejne auto. Jak co tydzień, część takich sytuacji uchwycili na zdjęciach czytelnicy Swidnica24.pl.

Świdnica, ulica Brodatego:

Świdnica, ulica Okrężna:

Jaworzyna Śląska, ulica 1 Maja:

Świdnica, ulica Okrężna:

Świdnica, plac Grunwaldzki:

Świdnica, ulica Pułaskiego:

Świdnica, ulica Wyszyńskiego:

Świdnica, ulica Zamenhofa (Opel utrudniający wyjazd z parkingu):

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem [email protected]. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

fot. SM w Świdnicy

Jeden z „mistrzów” został ukarany przez Straż Miejską w Świdnicy. – 23 listopada 2018 r. o godz. 7:05 Dyżurny KPP poprosił strażników miejskich o podjęcie działań względem nieprawidłowo parkującego pojazdu przy skrzyżowaniu ulic Saperów i Wrocławskiej. Przybyli na miejsce strażnicy stwierdzili, że pojazd został pozostawiony na powierzchni wyłączonej z ruchu, częściowo na przejściu dla pieszych oraz w obrębie skrzyżowania. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w porozumieniu z Oficerem Dyżurnym KPP na miejsce miała zostać wezwana Pomoc Drogowa w celu wywiezienia pojazdu na parking strzeżony. W trakcie wykonywania tej czynności zgłosił się do patrolu kierujący pojazdem. Na mężczyznę nałożony został mandat karny kredytowy – opisują strażnicy.

/opr. mn/