Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

8

Ignorują znaki, zajmują całe chodniki, stają na przejściach dla pieszych. Trudno znaleźć usprawiedliwienie dla takiego sposobu parkowania w centrum miasta, jeszcze trudniej wytłumaczyć nagminne lekceważenie zasad na ogromnych, na wpół pustych parkingach czy w miejscach, gdzie kawałek dalej są wolne miejsca.

Przedstawiamy kolejną porcję zdjęć, nadesłanych przez czytelników Swidnica24.pl. W tym odcinku “Mistrzów parkowania” fotografie ze Świdnicy, Świebodzic i Jaworzyny Śląskiej.

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/red./

 • Anty-Cebula

  Co jest nie tak z tym szarym fiatem na zdjęciu nr 11? Jeśli chodzi o Seicento to stoi dobrze, bo ma zezwolenie. Górne Pułaskiego od strony podwórka to jeden wielki żart jeśli chodzi o parkowanie. Strach zabierać auto rano bo potem nie można zaparkować pod własnym mieszkaniem, bo przyjezdni wszystko zajmują i nie ma na nich siły prawnej żadnej, ponieważ tereny należą do różnych wspólnot i to ciężka sprawa. A jak się wyrazi prośbę, albo niezadowolenie to nic sobie z tego nie robią. Mają głęboko gdzieś, bo “przecież można”. Problem jest też tej natury że połowa ulicy ma swoją strefę więc ta druga nie może tam parkować, gdyż dostanie mandat. Bardzo chętnie przyjezdnym z poza podwórka zabronił bym tam parkowania na całej długości ulicy, najlepiej pod groźbą zabrania auta lawetą. Ale cóż nie wszyscy mają miłą i szybką drogę załatwienia sobie sprawy

  • Domino

   Na 11 raczej chodzi o to, co przed znakiem, bo strzałka w dół.Złe ujęcie.

   • Anty-Cebula

    No to Seicento stoi legalnie bo ma pozwolenie pod szybą. Mieszkańcy zrobili sobie taką mini strefę

  • Maciej Miłosz

   Według WebEwid zarówno obszar ulicy jak i działka, na której parkują auta ze zdjęcia są miejskie. Pytanie zasadnicze – na jakich zasadach mieszkańcy wyznaczyli sobie strefę na miejskim terenie. Sprawa nr 2 – teren jest miejski i wszyscy mają takie samo prawo tam parkować więc lawetą to zabierz się sam cebulo.

   • Świdniczanin

    Wydzielone obszary z budynkami oraz obszary “przed budynkami” to jeden i ten sam obszar który należy do konkretnych na dany numer bramy spółdzielni, rozmawiałem o tym z MZN. Możemy wystosować odpowiedni wniosek do naszych zarządców o stworzenie/przedłużenie strefy ruchu z zakazem ruchu wyłączając pojazdy z odpowiednim identyfikatorem i skończy się anarchia. Proszę wziąć pod uwagę że ja mówię tu o wewnętrznej drodze w podwórku nie tej kostce na zewnątrz. Mieszkający “za” działką 1724 mają jedną spółdzielnie przez co wszystko było prościej załatwić sobie strefę ruchu z zakazem ruchu dla wszystkich bez odpowiedniego identyfikatora. A laweta to był taki dodatek emocjonalny

    • Maciej Miłosz

     No ja wiem, że chodzi o drogę wewnętrzną. Portal mapowo-geodezyjny twierdzi, że są to tereny miejskie. Mylą się albo geodeci albo MZN.

     • Świdniczanin

      Dzwoniłem w odpowiednie miejsca i działki które widać przy budynkach to jedna i ta sama działka na której stoi budynek. No ja tylko mówię jak mi przekazali :). Oni mają wgląd w to kto jest właścicielem, my możemy polegać tylko na kolorach

     • Siostra Bernadetka

      “Oni” to na tym swoim monitorze nic nie zobaczą jak im palcem nie wskażesz 😀