Strona główna Wydarzenia Marcinowice Listopadowy Targ Ziemi pod znakiem gorących przekąsek i wełnianych czapek

Listopadowy Targ Ziemi pod znakiem gorących przekąsek i wełnianych czapek [FOTO]

0

Nie zważając na ponurą, jesienną aurę, Bzową Ostoję przy pałacu w Kraskowie ponownie opanowali miłośnicy tego, co zdrowe, pyszne, ekologiczne, naturalne i wytworzone przez lokalnych producentów. Targ Ziemi tradycyjnie przyciągnął tłumy odwiedzających.

Po raz przedostatni w tym sezonie Bzowa Ostoja gościła lokalnych producentów, rękodzielników, pszczelarzy, browarników, hodowców i rolników. W ramach Targu Ziemi prezentowali swoje wytwory oraz naturalne specjały. W niedzielę uwagę gości targu przykuwały sery kozie krótko dojrzewające w ziołach, chleb orkiszowy, mąka z zabytkowego młyna, wyroby nabiałowe z mleka owczego i krowiego, domowe przetwory, konfitury, wina z lokalnych upraw, syropy, soki, dżemy, tradycyjne wędliny, piwa rzemieślnicze, czy też miód pszczeli z pasieki pod Ślężą.

Podczas listopadowej edycji imprezy nie zabrakło też lokalnych producentów prezentujących wyroby rękodzielnicze. Sporym powodzeniem cieszyły się m.in. wełniane skarpety, swetry, szale, rękawiczki, czapki i kamizelki. Targi Ziemi124 to jednak nie tylko zakupy. Krasków odwiedzili także wolontariusze ze świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, którym towarzyszył jeden z podopiecznych ośrodka – urocza Lusi. Podczas wizyty zachęcali odwiedzających do wspomagania schroniska i przedstawiali historię świdnickich pupili.

Organizatorami Targu Ziemi są stowarzyszenie Kooperatywa 124 i Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidniccy piłkarze walczą o punkty z Nysą Kłodzko [RELACJA LIVE]
Następny artykułŚwidnica od podwórza – odc. 41 [FOTO]