Po środowej wygranej z SMS-em Amber Kalisz, siatkarki drugoligowego MKS-u Polonia Świdnica podejmą na swoim parkiecie kolejnego beniaminka tej klasy rozgrywkowej. Nasze zawodniczki już w najbliższa sobotę, 17 listopada podejmą o godz. 15.00 w hali na Zawiszowie drużynę Sobieskiego Oława.
Zespół z Oławy zamyka obecnie tabelę grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Nasze najbliższe rywalki mają w swoim dorobku jedno zwycięstwo i osiem porażek. Polonistki plasują się na siódmej pozycji w ligowej stawce, legitymując się bilansem czterech wygranych i pięciu przegranych. Obie ekipy spotkały się na parkiecie dość niedawno, bo podczas wrześniowego Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Kobiet im. Tadeusza Ząbka w Świdnicy. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej wygrały tamto spotkanie 3:0. Mamy nadzieję, że sobotnia potyczka będzie miała podobny scenariusz, a komplet punktów zostanie w Świdnicy. Czy tak się stanie okaże się w sobotę, 17 listopada. Początek meczu pomiędzy MKS-em Polonia Świdnica a Sobieskim Oława o godz. 15.00 (hala Zawiszów). Bilety w cenie 5 zł, dzieci i młodzież do lat 18 – wstęp wolny.
Plan 11. kolejki:
Płomień Sosnowiec – PLKS Pszczyna
TKS Tychy – Impel Wrocław
MKS II Dąbrowa Górnicza – KS Olimpia Jawor
Amber Kalisz – Częstochowianka Częstochowa
Polonia Świdnica – Sobieski Oława
Jedynka Siewierz pauzuje


![Mierzymy się z Kryształem o kolejny komplet punktów [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/mecz-Polonia-Swidnica_-_Wlokniarz-Gluszyca-2026.05.09-31-238x178.jpg)
![Świdnickie zmagania z „królową sportu” [WYNIKI, 116 ZDJĘĆ]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Czwartek-Lekkoatletyczny-Swidnica-14-maja-2026-51-238x178.jpg)
![Tryumfowały dziewczęta z SP 8 i chłopcy z SP 6. W Świdnicy rozegrano Igrzyska Dzieci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igrzyska-Dzieci-Swidnica-13-238x178.jpg)

![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)