Strona główna 0_Slider Kraszowicka otwarta po remoncie

Kraszowicka otwarta po remoncie [FOTO]

5

Zakończyła się przebudowa 700-metrowego odcinka ulicy Kraszowickiej. Wyremontowana droga została już oddana do dyspozycji kierowców.

Przypomnijmy, prace związane z remontem ulicy Kraszowickiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chłopską (bliżej centrum) do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni, ruszyły 7 maja. W ramach robót przebudowane zostały instalacje podziemne, powstała ścieżka rowerowa oraz zatoki autobusowe. Dodatkowo wybudowane zostały nowe miejsca parkingowe u zbiegu Kraszowickiej i Chłopskiej, odnowiony został sąsiadujący z tym skrzyżowaniem przejazd kolejowy, a także powstały zatoki parkingowe wzdłuż samej Kraszowickiej. Realizacją prac zajęło się konsorcjum firm, w którego skład weszło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz firma DROG-ZIEM ze Strzegomia.

Jedna z ważniejszych ulicy południowej części Świdnicy została otwarta dla zmotoryzowanych nieco ponad tydzień po pierwotnie planowanym terminie ukończenia prac, co miało nastąpić 20 listopada. Wzdłuż Kraszowickiej można jeszcze spotkać ekipy zajmujące się pracami wykończeniowymi. Wszystkie prace, wraz ze zleconymi przez miasto robotami dodatkowymi, mają się zakończyć do 15 grudnia.

Podczas realizacji inwestycji część mieszkańców dziwiła się niektórym z zastosowanych rozwiązań. Mowa tu m.in. o odcinkach, na których wytyczono wspólne ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Jeden z takich odcinków miał zostać najpierw wyłożony kostką brukową, którą po pewnym czasie zastąpiono nawierzchnią asfaltową.

Przy okazji remontu ulicy zajęto się także oczyszczeniem z samosiewów, krzewów i nieczystości brzegów Bystrzycy wzdłuż ulicy Kraszowickiej. Na ten cel przeznaczono blisko 60 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Master-Profit, Dariusz Nowaczyński