Strona główna 0_Slider Kożuchowicz żegna się z fotelem burmistrza

Kożuchowicz żegna się z fotelem burmistrza

18

Będą zmiany na najważniejszym samorządowym stanowisku w Świebodzicach. Urzędujący burmistrz Bogdan Kożuchowicz nie został wybrany na kolejną kadencję. W niedzielę, podczas drugiej tury wyborów samorządowych, pokonał go Paweł Ozga.

Bogdan Kożuchowicz został po raz pierwszy wybrany na stanowisko burmistrza w wyborach samorządowych w 2006 roku, po tym, jak w II turze pokonał swoją ówczesną konkurentkę, zdobywając 55,58% głosów. Cztery i osiem lat później deklasował rywali, zwyciężając już w pierwszych turach z poparciem 55,99% w 2010 roku i 52,52% w 2014 roku. Czwartej kadencji z rzędu już jednak nie będzie.

Według wyników przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, w niedzielę Kożuchowicza poparło 4021 świebodziczan (tj. 46,97%). Jego kontrkandydat, Paweł Ozga otrzymał 4539 głosów (53,03%).

Na ostatniej wyborczej prostej poparcia Kożuchowiczowi udzielił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Z kolei Ozgę wsparł trzeci kandydat w wyścigu o stanowisko burmistrza, Mariusz Szafraniec, który w pierwszej turze głosowania uzyskał 25% poparcia.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, podczas niedzielnego głosowania w Świebodzicach swój głos oddało 47,64% uprawnionych wyborców.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułGmina Świdnica po wyborach: Teresa Mazurek ponownie wójtem
Następny artykułMiejska siłownia zmodernizowana