Strona główna Sport Piłka nożna Dziewięć goli piłkarek Polonii

Dziewięć goli piłkarek Polonii

0

Zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica odniosły w Nowej Rudzie kolejne wysokie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi kobiet. Przyjezdne nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, pokonując miejscowego Piasta aż 9:1.

Mecz rozgrywany był przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, ale świdniczankom nie przeszkodziło to w absolutnym kontrolowaniu gry. Bramki dla polonistek strzelały: Kamila Kosior (4), Paulina Miśkiewicz (2), Dorota Wełyczko, Ewa Klasa oraz Monika Garbacz. – Przed spotkaniem mieliśmy małe obawy, głównie ze względu na okrojoną kadrę meczową. Ze względu na różne sytuacje losowe nie mogłem liczyć na obecność kilku zawodniczek. To wymusiło pewne eksperymenty w składzie. Ostatecznie jednak przesunięcia na pozycjach okazały się udane i jakość naszej gry w żaden sposób nie ucierpiała. Dzięki temu okazało się, że mamy w swoich szeregach kilka bardzo uniwersalnych zawodniczek, które potrafią się świetnie spisywać bez względu na stawiane przed nimi zadania boiskowe – komentował po meczu trener naszej drużyny, Bartosz Kulig.

Skład: Lidia Maciejewska, Gabriela Sowa, Julia Grabowska, Joanna Furmaniuk, Natalia Nalewajko, Julita Firuta, Paulina Miśkiewicz, Ewa Klasa, Kamila Kosior, Dorota Wełyczko, Monika Garbacz oraz Natalia Samborska, Dominika Sochacka, Karolina Skalska.