Strona główna Polityka Burmistrz i radni Jaworzyny Śląskiej złożyli ślubowanie

Burmistrz i radni Jaworzyny Śląskiej złożyli ślubowanie

0

W piątek Grzegorz Grzegorzewicz złożył ślubowanie, ponownie stając na czele gminy Jaworzyna Śląska. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej zaświadczenie o wyborze odebrali także nowo wybrani radni, którzy wybrali też ze swojego grona przewodniczącego rady i jego zastępców.

Podczas październikowych wyborów samorządowych Grzegorz Grzegorzewicz otrzymał 2616 głosów (69,99%). Drugi wynik osiągnął Wojciech Graca – 1081 (26, 86%), trzeci Urszula Gruca – 328 (8,15%).

Mandaty radnych zdobyli: Adriana Kotów-Jędras, Anna Szczepaniak-Jaroszewska, Arkadiusz Stelmach, Artur Nazimek, Barbara Chromy, Grażyna Bugajska, Katarzyna Chmielowiec, Marcin Kantor, Marian Gawron, Mariusz Więcek, Romuald Madaj, Sebastian Grajaszek, Sylwester Terpic, Wiesław Dybeł, Wojciech Syntyrz. Tym samym większość w 15-osobowej radzie stanowi ośmiu rajców z KWW “Nasza Gmina Jaworzyna Śląska”.

Na przewodniczącego rady został ponownie wybrany Artur Nazimek, natomiast jego zastępcami zostali Sebastian Grajaszek oraz Katarzyna Chmielowiec.

Rozpoczynamy pięcioletnią kadencję. Przed nami dużo wyzwań. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy zgodnie dbać o rozwój naszej gminy – zadeklarował podczas I sesji Rady Miejskiej burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński