Strona główna 112 Akcja policji w Świebodzicach. Zamknięto kolejny salon gier

Akcja policji w Świebodzicach. Zamknięto kolejny salon gier

1

Policjanci ze Świebodzic wraz z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadzili do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świebodzic. Zabezpieczono 3 nielegalne automaty do gier oraz środki pieniężne.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych o wartości 7.500 złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz środki pieniężne w kwocie blisko 1.600 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Izby Celno-Skarbowej w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak dodaje, na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. – Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – wyjaśnia Ząbek.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOto mistrz dobrego czytania
Następny artykułDrogowcy gotowi na zimę?