Strona główna 0_Slider Operacja może pomóc w powstrzymaniu choroby. Trwa zbiórka

Operacja może pomóc w powstrzymaniu choroby. Trwa zbiórka

0

Mam ogromnie marzenie, chciałabym jeszcze kiedyś stanąć na własnych nogach – mówi Agnieszka Dżugaj z Lutomi Górnej, która od ponad 20 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Pomimo ciągłej walki, stan zdrowia kobiety się pogarsza. Szansą dla niej jest innowacyjny zabieg. Jego koszt jest jednak ogromny.

Byłam młoda, zdrowa, całe życie stało przede mną otworem. Tak bardzo chciałam żyć, jak każda inna kobieta. Mieć męża, dzieci, szczęśliwy dom. Wszystkie znaki na ziemi i niebie podpowiadały, że tak właśnie będzie, aż do tego dnia. Kiedy miałam 15 lat, zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Wiedziałam, że tej choroby nie da się wyleczyć, ale jej postęp można opóźnić – opowiada pani Agnieszka. Po tym, jak urodziła syna, choroba zaatakowała ze zdwojoną siłą, przykuwając kobietę do wózka inwalidzkiego.

Obecnie 44-latka wymaga całodobowej opieki. Troską otacza ją jej matka. – Sama ma już prawie 70 lat i brakuje jej sił, żeby się mną zajmować. W tym wieku potrzebuje wsparcia i odpoczynku, a całą swoją siłę traci, kiedy opiekuje się mną – mówi pani Agnieszka, obawiając się o przyszłość, w której tej opieki zabraknie. Stąd też apel o pomoc w zebraniu środków, które trafią nie tylko na dalszą rehabilitację, ale też pomogą sfinansować kosztowną operację, przeprowadzaną we wrocławskiej klinice.

Jest bowiem nadzieja, że dla pani Agnieszki stwardnienie rozsiane nie będzie już dłużej wyrokiem. Istnieje bowiem sposób, dzięki któremu stan zdrowia chorego może znacznie się polepszyć – to operacja CCSVI, czyli zabieg polegający na udrożnieniu żył. Od niedawna jest on przeprowadzany we Wrocławiu. Jego koszt szacuje się na 60 tys. złotych. – Ta zbiórka to moja ostatnia szansa, że kiedyś stanę na nogi. To pomoc nie tylko dla mnie, także dla mojej mamy – apeluje o wsparcie kobieta.

Wsparcie można przekazać za pośrednictwem strony Fundacji SiePomaga.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Fundacja „SiePomaga”

Poprzedni artykułMiał trzy promile alkoholu, uderzył w zaparkowany samochód [FOTO]
Następny artykułCztery Żywioły Słowa z Dorotą Masłowską