Strona główna Sport Piłka nożna Zwiększa się strata do lidera tabeli

Zwiększa się strata do lidera tabeli

0

Po raz trzeci w tym sezonie punkty stracili czwartoligowi piłkarze AKS-u Strzegom. Drużyna Roberta Bubnowicza zremisowała na wyjeździe 1:1 z Karkonoszami Jelenia Góra, doprowadzając do wyrównania w ostatnim kwadransie pojedynku.

Od początku było wiadomo, że mecz w stolicy Karkonoszy do łatwych należał nie będzie. Jeleniogórzanie nieźle spisują się na swoim boisku i plasują się w czołówce ligi. Wydawało się jednak, że celujący w tytuł mistrzowski piłkarze AKS-u postarają się wydrzeć z trudnego terenu komplet punktów. Tak się jednak nie stało. Karkonosze rozegrały dobre zawody, a od 15. minuty prowadziły do tego 1:0 po trafieniu Bartosza Poszelężnego. Goście rzucili się do odrabiania strat i mocno przycisnęli szczególnie w drugiej odsłonie. Na efekt przyszło czekać jednak aż do 78. minuty, kiedy to wynik spotkania ustalił Nigeryjczyk Roland Emeka.

W tabeli grupy zachodniej IV ligi AKS Strzegom wciąż jest drugi, ale traci do lidera – Chrobrego II Głogów już sześć punktów. Na trzeciej lokacie znajduje się Górnik Złotoryja, który w swoim dorobku ma dwa „oczka” mniej od AKS-u, ale co ważne również jeden mecz rozegrany mniej. W kolejnej serii spotkań strzegomianie podejmą na swoim boisku (sobota, 13 października, godz. 15.00) bardzo niewygodnego dla siebie przeciwnika – Drużynę Orkanu Szczedrzykowice. W ubiegłym sezonie Orkan okazał się dwukrotnie lepszy (3:2 i 1:0).

Karkonosze Jelenia Góra – AKS Strzegom 1:1 (1:0)

AKS: Słowik, Krupnik, Chrapek, Durajczyk, Zieliński, Domaradzki, Morawski, Shevchenko (69′ Deiverson), Migalski, Sadowski (72′ Serweciński), Emeka.