Strona główna 0_Slider Zasadzili dąb na 100-lecie Niepodległości

Zasadzili dąb na 100-lecie Niepodległości [FOTO/VIDEO]

0

Bule, tor przeszkód, gra w piłkę nożną, a także wspólne sadzenie dęba czy quiz sprawdzający wiedzę o Polsce. Te i wiele innych atrakcji czekały na dzieci i ich rodziców podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Świdnicy. Impreza jest częścią tegorocznych obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski. 

Rywalizacja rozpoczynała się na zewnątrz od gry w ringo, następnie na odważnych czekał tor przeszkód „w ciemno”. Nie zabrakło także skakanki w parach, rzutu do ruchomego celu czy tak zwanych „Bosych Stóp”, zabawy polegającej na przejściu slalomem kilku metrów na dużych, piankowych stopach. Wszystkie konkurencje wykonywane były w parach, które tworzyli rodzic i dziecko.

Oprócz sportowej rywalizacji w powietrzu unosił się duch nadchodzącego Święta Niepodległości. Widać to było przez biało czerwone koszulki, balony czy flagi wymalowane na twarzach dzieci i rodziców, a także wspólne sadzenie dębu przez dzieci i dorosłych. Drzewo otrzymało również pamiątkową tabliczkę, która będzie przypominać przyszłym pokoleniom o setnej rocznicy niepodległości.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułWalka o wygraną w Silesian Autumn Cup rozpoczęta [FOTO]
Następny artykułPiłkarze Dabro-Bau Polonii Stali walczą o punkty z Sokołem [RELACJA LIVE]