Strona główna 0_Slider „Trzydziestka piątka” w remoncie. Nowa nawierzchnia pod Mokrzeszowem

„Trzydziestka piątka” w remoncie. Nowa nawierzchnia pod Mokrzeszowem

5

Do połowy listopada mają potrwać prace drogowców na blisko kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 35. Roboty prowadzone w Mokrzeszowie to kolejny etap prac związanych z wymianą nawierzchni na ruchliwej trasie łączącej Wałbrzych, Świdnicę i Wrocław.

GDDKiA zleciła wykonanie remontu nawierzchni drogi krajowej nr 35 na odcinku w Mokrzeszowie – od początku miejscowości Mokrzeszów, do zjazdu do stacji paliw za Mokrzeszowem – mówi Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Naprawę przechodzi tam fragment o długości 925 metrów.

Stan nawierzchni wymagał remontu na całości odcinka, a nie tylko punktowych napraw. W zakres remontu wchodzi: frezowanie starej nawierzchni bitumicznej, ułożenie dwóch warstw z betonu asfaltowego (warstwa wiążąca i ścieralna), ścinkę i uzupełnienie poboczy, wykonanie oznakowania poziomego – wylicza Szumiata. Termin wykonania całości robót to 16 listopada 2018 roku. – Przepraszam za utrudnienia i prosimy o cierpliwość – dodaje rzeczniczka GDDKiA.

Poprzedni duży remont „trzydziestki piątki”, na odcinku przecinającym powiat świdnicki, prowadzony był od marca 2016 do maja 2017 roku. Drogowcy zajęli się wówczas przebudową odcinka od Pszenna do skrzyżowania ulic Esperantystów i Łukasińskiego w Świdnicy. Wymiana czterech kilometrów nawierzchni pochłonęła 11,5 mln złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński