Strona główna Polityka Tomasz Owsiany: Zawiszów i Zarzecze wymagają zmian

Tomasz Owsiany: Zawiszów i Zarzecze wymagają zmian

0

Remonty chodników, nowe boiska sportowe, rewitalizacja Parku Strzelnica i więcej miejsc parkingowych- o te sprawy zabiegać będzie Tomasz Owsiany, kandydat do Rady Miejskiej z ramienia Świdnickiego Forum Rozwoju „Świdnica Jutra”, lider listy w okręgu obejmującym Zawiszów i Zarzecze.

Dlaczego to akurat Pan powinien zostać radnym?
Jestem świdniczaninem od urodzenia i uwielbiam Świdnicę. Chcę, żeby nasze miasto rozwijało się dynamicznie i odpowiedzialnie rozwiązywało problemy mieszkańców. Wiele miejsc na naszych osiedlach, wymaga remontów. Aby przeprowadzić takie zmiany, które są korzystne dla mieszkańców, jak choćby konieczne remonty chodników na Zawiszowie, potrzeba nowych osób z energią i świeżością. Takich, którzy będą zabiegać o interesy naszych dzielnic. Warto postawić na młodych.

Jakie konkretnie rozwiązania będzie Pan promował?
Doprowadzę do rewitalizacji parku Strzelnica. Na Zawiszowie konieczne są także nowe miejsca parkingowe. Osiedle Zarzecze zasługuje na lepszą estetykę przestrzeni publicznej. W niektórych miejscach mamy problem nawet z dostępnością tak prostych elementów infrastruktury miejskiej, jak ławki. Mieszkańcy skarżą się na to, że nie czują się bezpiecznie w okolicach swojego zamieszkania, bo monitoring jest niedostateczny. Powinny powstać przystanki kolejowe „Świdnica Zawiszów” oraz „Świdnica Przedmieście”, które ułatwią podróżowanie pociągiem. Jeden dworzec ulokowany centralnie w mieście, dla Świdnicy, to za mało. Dla wielu mieszkańców, zbyt duża odległość do przystanku, utrudnia korzystanie z połączeń kolejowych. Brakuje dobrej jakości boisk do sportu rekreacyjnego, a miejsca do zagospodarowania są. Częstotliwość kursowania autobusów miejskich wciąż jest niezadowalająca. Jest więc bardzo dużo do zrobienia. Po 21 października, gdy zostanę radnym, zajmę się tymi sprawami. Wraz ze Świdnickim Forum Rozwoju stworzyliśmy interaktywną mapę, dostępną na stronie internetowej https://naprawmy.swidnice.pl/ na której wskazaliśmy bardzo wiele konkretnych lokalizacji, które wymagają natychmiastowych napraw. Musimy wprowadzić do Rady Miejskiej nowych ludzi, pełnych zapału i energii. Tylko wtedy możemy być pewni, że rozwój Zawiszowa i Zarzecza będzie przebiegał we właściwym kierunku.

Dlaczego to na Pana mieliby zagłosować wyborcy?
Zawsze jestem po stronie praw mieszkańców. Jeszcze podczas studiów współorganizowałem bardzo dużo akcji społecznych, protestów i konferencji, zakładałem stowarzyszenia. Mam za sobą setki godzin pracy społecznej, które czynią mnie wiarygodnym. Zawodowo spełniam się w branży logistycznej. Wiem, jak rozwiązywać problemy. Dziś wraz ze Świdnickim Forum Rozwoju, organizujemy różne akcje, poruszamy tematy, których nikt inny nie ma odwagi w naszym mieście poruszać. Stawiamy na bezpłatny transport publiczny dla wszystkich. To rozwiązanie, które funkcjonuje z powodzeniem w wielu miastach w Polsce. Nie widzę powodu, dla którego, Świdnica miałaby na takie rozwiązanie nie zasługiwać. Podpatrywałem jak rozwijają się innowacyjne, duże ośrodki miejskie. Widziałem dobre, funkcjonalne rozwiązania, które nie muszą być drogie. W Świdnicy jak w soczewce skupiają się różne problemy, wynikające z zaniechań wielu lat. Świdniczanie to ciężko pracujący ludzie, zasługują na więcej. Zachęcam do głosowania na Świdnickie Forum Rozwoju „Świdnica Jutra” już 21 października!

Cały merytoryczny program Świdnica Jutra dostępny jest na stronie www.sfr.org.pl