Strona główna Temat dnia Teresa Mazurek kontra Łukasz Świeczko. II tura w gminie Świdnica

Teresa Mazurek kontra Łukasz Świeczko. II tura w gminie Świdnica

16

Cztery lata temu zdominowała rywalizację o fotel wójta Gminy Świdnica. Tym razem, walcząca o reelekcję Teresa Mazurek otarła się o zwycięstwo w pierwszej turze. 4 listopada będzie musiała zmierzyć się z Łukaszem Świeczko.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, podczas niedzielnego głosowania Teresa Mazurek otrzymała poparcie 3454 mieszkańców, tj. 49,63% oddanych głosów. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Świeczko, będący od czterech lat radnym Gminy Świdnica z okręgu Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów. W wyborach poparło go 2049 głosujących (29,44%). Kolejne miejsca zajęli: Magdalena Salińska – 1221 (17,54%) i Zdzisław Natanek – 236 (3,39%).

Mandaty radnych Gminy Świdnica zdobyli: (1) Regina Adamska, (2) Kazimierz Korta, (3) Roman Jadach, (4) Teresa Bąk, (5) Daniel Wieczorek, (6) Łukasz Świeczko, (7) Arkadiusz Piaseczny, (8) Lucyna Mroczek, (9) Piotr Okoniewski, (10) Bronisław Dratwa, (11) Beata Szyszka, (12) Jadwiga Wicher, (13) Tadeusz Żuberek, (14) Paweł Dziurdzia, (15) Eligiusz Janasik. O mandat walczyło w sumie 52 kandydatów.

Cztery lata temu, podczas poprzednich wyborów samorządowych, na Teresę Mazurek oddano 4359 głosów (76.21% głosujących). Konkurująca z nią wówczas Krystyna Łowkiel zdobyła 1361 głosów (23,79%).

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • Obywatel

  Jakie są wyniki pozostałych kandydatów na urząd wójta?

 • Mieszkanka Gminy

  Pani Teresko, trzymamy mocno kciuki👍👍👍👍👍👍👍 powodzenia w drugiej turze wyborów !!!!!

  • piotr

   Ja też, powodzenia i pomyślności co do realizacji dalszych planów.

 • piotr

  Radny Świeczko stał się przeciwnikiem pani Wójt przed wyborami a w swoich ulotkach pisze bzdury, że wielokrotnie się sprzeciwiał. Panie radny jak to się stało że udzielenie absolutorium dla Pani wójt jak się nie mylę za każdym razem było głosowane jednogłośnie. To jak się pan sprzeciwiał niby złej polityce obecnej Wójtowej? Oj lepiej walczyć na programy a nie kłamstwem.

 • Mieszkanka Gminy

  Gratulacje dla Pani Regina Adamskiej

 • Mieszkanka Gminy

  Gratulacje dla Pani Reginy Adamskiej. 👍👏

 • Justyna

  Panie Łukaszu życzymy powodzenia, trzymamy mocno kciuki.

  • Paweł Palo

   Justyna też trzymam kciuki za Pana Świeczkę, puszczę tylko w momencie jak będę głosować. Trzeba przewietrzyć tą gminę.

 • Natalia

  Juz pora na mlodych ludzi powodzenia.

  • Lutka

   Młodość nie może być jedyną zaletą osoby piastującej stanowisko wójta. Do wieku trzeba jeszcze dodać: brak doświadczenia, kampanię opartą na kłamstwach, brak poparcia w radzie gminy (12 z 15 radnych będzie z KWW Teresy Mazurek), brak jakichkolwiek cech lidera.

   • Paweł Palo

    Dziewczę, o jakich kłamstwach piszesz? Jak mielibyście dowody to polecielibyście szybciutko do sądu. Taki kit to wciskaj ludziom swojego pokroju. Ja wiem, że prawda się wcześniej czy później obroni. Osobiście zagłosuje właśnie na Pana Świeczkę. Bo widzę, że gościu ma odwagę, nie bał się was, więc da rade zrobić porządek w gminie, bo po tylu latach jednych trzeba tam przewietrzyć.

    • Lutka

     Panie Pawle, zgadzamy się co do jednego: prawda się sama obroni. Ludzie mojego pokroju potrafią odróżnić, jak to Pan ujął “kit” wciskany przez Pana Świeczkę od merytorycznych argumentów Pani Mazurek. A Pan mógłby się szarpnąć na trochę kultury i mnie tu nie “tykać”, bo kolegować to my się nie będziemy 😉

     • Paweł Palo

      życzę Ci abyś za pół roku, rok, czy po 5 lat mogła spojrzeć w lustro i nie mieć sobie nic do zarzucenia.

 • ono

  Nawet jak wygra II turę Świeczko to będzie miał bardzo trudną sytuację w radzie gminy, 12 na 15 radnych będzie z komitetu Pani Mazurek.

  • Wynalazca Diodak

   Nie wygra. Przewaga Mazurkowej jest olbrzymia, ale to sukces dla Pana Świeczko ta druga tura.

 • piotr

  Jak był radnym pan Świeczko to rozdawał pączki w swoim okręgu. To jak zostanie wójtem ” uchowaj Boże” to cała gmina będzie dostawała pączki, tylko nie na błazenadzie i kupowaniu głosów wyborców za pączki polega rządzenie gminą.