Strona główna Temat dnia Świdnickie Gryfy rozdane

Świdnickie Gryfy rozdane [FOTO]

5

Świdniccy przedsiębiorcy nagrodzeni. Już po raz czternasty w teatrze miejskim zostały wręczone Świdnickie Gryfy. Oprócz nagród, laudacji i podziękowań dla publiczności wystąpili muzycy Książęcej Orkiestry Salonowej, którzy na co dzień swój talent prezentują w Zamku Książ oraz Filharmonii Sudeckiej. 

“Świdnickie Gryfy” to najważniejsza nagroda gospodarcza w Świdnicy. To prestiżowe wyróżnienie jest podsumowaniem dotychczasowych działań przedsiębiorców oraz docenieniem najlepszych świdnickich firm.

Tegoroczną galę rozpoczęła się od przyznania tytułu Nestora Biznesu Lokalnego roku 2018, którzy przypadł Mieczysławie Harańczyk oraz Edwardowi Czerniecowi.

W tym roku nagrodę przyznawano w 5 kategoriach:

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY

DAR-VIT Dariusz Konarski – zajmuje się produkcją tradycyjnych wędlin opartą na autorskich rodzinnych recepturach. Firma posiada 9 sklepów stacjonarnych i 5 mobilnych na terenie całego województwa dolnośląskiego. Głównym celem firmy jest dostarczanie towaru bezpośrednio klientowi ostatecznemu, bez pośredników. Firma działa od 2014r.

DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY

Piekarnia Profit-Bis s.c. Anna Wychowanek, Jacek Wychowanek – zajmuje się produkcją pieczywa, wyrobów ciastkarskich i cukierniczych. Firma wielopokoleniowa działająca na rynku od 1997r. Stale i konsekwentnie się rozwija, zwiększa produkcję  oraz zatrudnienie. Przewagę konkurencyjną w regionie firma zdobywa poprzez łączenie tradycyjnych przepisów oraz metod wypieku z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Firma posiada obecnie na terenie powiatu 8 sklepów.

LIDER MIKRO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Biuro Turystyczne RAPALA s. c. A. W. A. Rąpała – usługi turystyczne. Firma łączy nowoczesność z dbałością o relacje handlowe na gruncie usług lokalnych. Komfortowe warunki obsługi klienta, biuro wypełnione pomocami multimedialnymi, kącikiem dla dzieci, klienci podejmowani są kawą i przekąskami.  Klienci biura dotarli do najdalszych zakątków całego świata. Etyka biznesu towarzyszy firmie od lat, przykładem jest aktywność społeczna biura  – zaangażowanie w promowanie i współfinansowanie aktywności artystyczno-podróżniczej świdnickiego artysty Mariusza Kędzierskiego. Firma RAPALA – to firma rodzinna, która działa już 25 lat.

NAJLEPSZY DEBIUT GOSPODARCZY

Restauracja TREMONTI Firma KOROLEWICZ – Marcin Korolewicz – pizzeria, restauracja. Serwowane dania zawierają tylko świeże produkty najwyższej jakości, od lokalnych gospodarzy i rolników. Smaki potraw są niepowtarzalne, a tradycja regionu odkrywana jest na nowo. Wysoka jakość i smak oferowanych potraw, przyciągają ciągle wielu nowych klientów .

NAJLEPSZA FIRMA TRANSGRANICZNA

Kasper CZ, s. r. o. Trutnov – producent i dostawca drewnianych konstrukcji nośnych: ciesielskich, wiązarowych i z drewna klejonego. Specjaliści KASPER CZ łączą tradycyjny materiał z najnowszą technologią. Drewno nie starzeje się, jego zalety to korzystna cena, długa żywotność, wysoka estetyka i nieograniczone możliwości realizacji. Stosuje się go do nowoczesnych konstrukcji stolarskich, takich jak kratownice, kratownice dachowe pełne lub klejone, klejonych pryzmatów lamelarnych i paneli do montażu konstrukcji drewnianych.
W ramach współpracy polsko-czeskiej firma dostarcza nie tylko swoje produkty i usługi do Polski, ale jednocześnie rozwija swoją współpracę w zakresie montażu.

Dodatkowo przyznano Nagrody Specjalne:

ZASŁUŻONY DLA ŚWIDNICY – Ivan Adamec, Burmistrz czeskiego miasta Trutnov.

WYBITNA OSOBOWOŚĆ POGRANICZA – Bohdan Janeczek

Wyjątkowo Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska zdecydowała o przyznaniu dwóch gryfów dla “Wybitnej Osobowości”, a wybór padł na Agnieszkę Rąpałę – współwłaścicielkę biura turystycznego “Rapala” oraz Piotra Pamułę  – wieloletniego Komendanta świdnickiego Hufca ZHP.

Wręczono również gryf dla “Najlepszego Pracodawcy”, który po raz kolejny trafił do Electroluxa oraz “Najlepszej Obsługi Klienta”, za którą uznano pracowników restauracji Zagłoba.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]