Strona główna Sport Piłka nożna Przełamali klątwę Orkanu

Przełamali klątwę Orkanu

0

Piłkarze czwartoligowego AKS-u Strzegom w końcu zdołali ograć ekipę Orkanu Szczedrzykowice. W ubiegłym sezonie rywale dwukrotnie byli górą, ale tym razem po trzy punkty sięgnęli podopieczni Roberta Bubnowicza.

Rozpoczęło się dobrze dla miejscowych, którzy na prowadzenie wyszli już w 12. minucie spotkania. Bramkarza rywali zdołał pokonać Nigeryjczyk Roland Emeka i było 1:0. Pojedynek zaostrzył się, piłkarze obu stron nie przebierali w środkach i zobaczyli łącznie aż dziesięć żółtych kartek. Sytuacja szukających wyrównania gości mocno skomplikowała się w 78. minucie, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mikołaj Ułasiewicz. Strzegomianie wykorzystali grę w przewadze i kilka minut później zadali decydujący cios. Rezultat na 2:0 ustalił Dawid Domaradzki. W tabeli grupy zachodniej IV ligi, AKS Strzegom jest drugi, ale traci do lidera wciąż 6 punktów. Na czele z kompletem 30 „oczek” znajdują się rezerwy pierwszoligowego Chrobrego Głogów. W kolejnej serii spotkań dojdzie właśnie do starcia na szczycie. Drużyna z miasta granitu podejmie na własnym terenie (sobota, 20 października – godz. 15.00) zespół Chrobrego II Głogów.

AKS Strzegom – Orkan Szczedrzykowice 2:0 (1:0)

AKS: Wajdzik, Krupnik, Chrapek, Durajczyk, Zieliński, Domaradzki, Morawski, Shevchenko (65′ Deiverson), Migalski (90′ Szerszeń), Sadowski (56′ Serweciński), Emeka (85′ Silva).