Strona główna 0_Slider Polscy i czescy seniorzy opanowali miasto

Polscy i czescy seniorzy opanowali miasto [FOTO]

0

Seniorzy ponownie opanowali świdnicki Rynek. Od parady z czerwonymi parasolkami rozpoczęła się „Senioriada Kulturalna” odbywająca się w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”.

Już po raz trzeci Świdnica stała się gospodarzem spotkania seniorów z Polski i Czech. Do miasta przybyło około 200 gości z Nachodu, Czeskiej Skalicy, Trutnova, Kędzierzyna-Koźla i Kłodzka. Wtorkową imprezę rozpoczęła parada seniorów, którzy przemaszerowali sprzed Młodzieżowego Domu Kultury na ulicy Nauczycielskiej do świdnickiego Rynku. Przez około dwie godziny mieli okazję zwiedzać miasto z przewodnikiem.

Senioralne wydarzenie nie ograniczyło się jedynie do spacerowania po mieście. Do godziny 15.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywać się będą występy senioralnych zespołów artystycznych. Wszyscy uczestnicy zakończą dzień zabawą przy muzyce i wspólnym poczęstunku.

Projekt „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”, współfinansowany przez Unię Europejską, ma na celu nie tylko utworzenie i rozwój transgranicznej sieci współpracy samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych pracujących na rzecz seniorów. Ma on przede wszystkim wykreować wśród seniorów postawy aktywności, otwartości na nowe znajomości, otaczający świat oraz dodać odwagi osobom starszym i zachęcić je do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński