Strona główna 112 Osobówka zderzyła się z wozem strażackim. Sprawca kompletnie pijany

Osobówka zderzyła się z wozem strażackim. Sprawca kompletnie pijany

4

Ponad dwa promile miał 43-letni kierowca, który w nocy z czwartku na piątek zderzył się z wozem strażackim OSP Strzegom. Żaden z uczestników wypadku nie ucierpiał.

Do zderzenia doszło około godziny 2.00 na drodze wojewódzkiej nr 374, między Strzegomiem a Wieśnicą. Strażacy-ochotnicy interweniowali tam w sprawie połamanych gałęzi utrudniających ruch na tej trasie. Pomimo włączonej sygnalizacji w ich wóz wjechał kierowca auta osobowego Kia Ceed.

Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili, że kierujący samochodem 43-latek z powiatu świdnickiego jest pod wpływem alkoholu. – Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Strzegomiu, gdzie badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. 43-letni kierowca wozu strażackiego był trzeźwy. Zarówno on, jak i pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Sprawca kolizji został zabrany do wytrzeźwienia na świdnicką komendę. Zatrzymano jego prawo jazdy, natomiast samochód odholowano na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu odpowie nie tylko za jazdę po pijaku, za co grozi mu do dwóch lat więzienia, ale także za spowodowanie kolizji.

/mn/

fot. OSP Strzegom