Strona główna Temat dnia Franciszkańska przejezdna, roboty wkraczają na Grodzką

Franciszkańska przejezdna, roboty wkraczają na Grodzką

3

Zakończono kolejny etap prac związanych z układaniem ciepłociągu w centrum Świdnicy. Tym samym ponownie możliwy jest przejazd z placu św. Małgorzaty, przez ulicę Franciszkańską, do ulicy Grodzkiej. Świdnicki MZEC zabiera się teraz za kolejne prace.

Przypomnijmy, od lipca w świdnickim śródmieściu trwają prace związane z realizacją programu KAWKA. Pracownicy Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej i budowlańcy pracują przy układaniu ciepłociągu i budowie przyłączy, dzięki czemu wyeliminowane mają zostać kopcące kominy. Prowadzone w ostatnich miesiącach roboty wiązały się z utrudnieniami dla zmotoryzowanych.

Największe problemy wystąpiły w rejonie ulic Siostrzanej, Franciszkańskiej i Grodzkiej, gdzie kilkukrotnie zmieniano organizację ruchu. Ostatnia zmiana została wprowadzona 20 września, kiedy to prace przy montażu ciepłociągu przeniosły się na kolejną część ulicy Franciszkańskiej – uniemożliwiając wjazd na nią od strony placu św. Małgorzaty.

W piątek ulica Franciszkańska została ponownie otwarta dla ruchu. Ciepłownicy będą teraz prowadzić swoje prace na ulicy Grodzkiej, jednak oprócz doraźnych zwężeń nie powinno tam dochodzić do utrudnień dla zmotoryzowanych.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułOsobówka zderzyła się z wozem strażackim. Sprawca kompletnie pijany
Następny artykułSiłacze powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika