Strona główna Sport Inne Odprawili z kwitkiem KKS Kobierzyce

Odprawili z kwitkiem KKS Kobierzyce

0

Bardzo dobrze 6. kolejkę spotkań koszykarskiej III ligi, zakończyli przedstawiciele IgnerHome Polonii Świdnica. Nasi koszykarze pokonali przed własną publicznością KKS Kobierzyce. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 78:75.

Każda z czterech części gry była niezwykle wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Pierwsza kwarta padła łupem świdnickiej ekipy (18:17), która w drugiej ćwiartce dołożyła do swojej przewagi jeszcze cztery „oczka”. Do przerwy na tablicy wyników było zatem 43:38. Po zmianie stron na parkiecie wciąż trwała zacięta walko o końcowy triumf w tym pojedynku. Świdniczanie mogli liczyć na dobrze dysponowanych tego dnia Pawła Pirosa i Damiana Sieńko, którzy rzucili odpowiednio 20 i 16 punktów. Ostatecznie przed ostatnią partią było 61:55 dla biało-zielonych. W ostatniej kwarcie do odrabiania strat rzucili się goście. Finalnie musieli uznać jednak wyższość ekipy IgnerHome Polonia Świdnica, przegrywając 75:78. Podopieczni Pawła Domaradzkiego z trzema zwycięstwami i trzema porażkami plasują się na szóstej pozycji w tabeli III ligi.

IgnerHome Polonia Świdnica – KKS Kobierzyce 78:75 (18:17, 25:21, 18:17, 17:20)

Polonia: Piros 20, Sieńko 16, Szymański 11, Kołaczyński 8, Otręba 8, Słobodzian 5, Okraszewski 4, Makarczuk 3, Kaczuga 2, Soboń 1.

Poprzedni artykułPogodna zyskuje nową nawierzchnię. Działkowcy pytają: gdzie mamy parkować?
Następny artykułDamian Wis brązowym medalistą Mistrzostw Polski!