Strona główna Temat dnia Odeszli znakomici świdniccy pedagodzy

Odeszli znakomici świdniccy pedagodzy

0

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza i III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z żalem żegnają znakomitych, emerytowanych nauczycieli. 27 października zmarła Grażyna Skoczek, autorka hymnu Kasprowicza, a 29 października Józef Szczurowski, wieloletni nauczyciel języka rosyjskiego w III LO.

Grażyna Skoczek przeżyła 77 lat, przez 23 lata była związana jako nauczycielka języka polskiego z I LO. Pozostawiła po sobie cenny spadek – słowa hymnu szkoły „Naprzód Kasprowiczanie” oraz publikację „35 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy 1945-1980”. Była absolwentką liceum Kasprowicza, matura 1959. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się  2.11.2018r. o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Łukasińskiego w Świdnicy.

 

Józef Szczurowski pracował w szkołach przy Kościelnej 32 w Świdnicy: Liceum Pedagogicznym, Studium Wychowania Przedszkolnego, Studium Nauczycielskim i III Liceum Ogólnokształcącym. Był wyrazistą osobowością, dla wielu uczniów stał się mentorem. Przeżył 72 lata. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 3 listopada 2018r. o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Słowiańskiej w Świdnicy. Natomiast msza żałobna zostanie odprawiona tego samego dnia godzinę wcześniej, czyli o 11.00, w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Kraszowicach.

/opr. red./

Poprzedni artykułMłody mistrz rysunku doceniony
Następny artykułJest chętny do modernizacji basenu. Chce prawie 40 milionów