Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nowe miejsca parkingowe przy Centrum Przesiadkowym

Nowe miejsca parkingowe przy Centrum Przesiadkowym

1

Trwa budowa dodatkowych miejsc parkingowych w obrębie świebodzickiego Centrum Przesiadkowego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powstanie 18 dodatkowych miejsc, na których będzie można zostawić swoje auto i przesiąść się np. na pociąg. Miejsca wytyczone są przy drodze gruntowej wzdłuż peronu.

Miejsc parkingowych nie tylko nie ubyło, ale przybyło, z nowo wykonywanymi to będą 53 miejsca postojowe – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Budowa dodatkowych miejsc zakończy się w ciągu najbliższych kilku dni.

Centrum Przesiadkowe w Świebodzicach zostało oddane do użytku w maju tego roku. Kosztowało 2,3 mln złotych. W ramach zadania powstał plac manewrowy, zatoka autobusowa z przystankiem, wiata do przechowywania rowerów i parking. Plac został także zagospodarowany pod względem zieleni i małej architektury.

Zadanie zrealizowane zostało jako element dużego projektu z dofinansowaniem unijnym, związanego z ograniczaniem skutków tzw. niskiej emisji. Wartość całego zadania to 7,5 mln złotych.

/UM Świebodzice, opr. mn/