Strona główna Wydarzenia Żarów Nocne pływanie dla Julki

Nocne pływanie dla Julki

0

Po raz kolejny na żarowskim basenie zorganizowana została akcja charytatywna, podczas której zbierane były środki na leczenie dziewięcioletniej Julii Malik. Zbiórkę zorganizował Komitet Społeczny Julii Malik, ale w akcję zaangażowała się także gmina Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Wspólnota Samorządowa oraz radni Rady Miejskiej.

Podczas bicia rekordu na żarowskim basenie uzbierano 2360 złotych, które zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Julii. Żarowianie chętnie wrzucali datki do puszek, a ciasta przygotowane specjalnie na tę okazję znikały w ekspresowym tempie. – Dziękujemy organizatorom, wśród których byli Gmina Żarów, Wspólnota Samorządowa, Iwona Nieradka, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Paulina Denker Jarosz z dziewczynkami z Kids Dance, Marzena Maziak i cały team, oraz wszystkim osobom, które zaoferowały się upiec ciasto i babeczki oraz każdemu, kto był z nami w tym dniu i dorzucił swoją cegiełkę – mówi Tomasz Malik, ojciec Julii.

Podczas nocnego bicia rekordu na basenie wiek, płeć, umiejętności pływackie nie miały znaczenia. Każdy mógł spróbować swoich sił i dołożyć przepłynięte metry do wspólnego wyniku. Zawodników do większego wysiłku mobilizowały cheerleaderki pod wodzą Pauliny Denker-Jarosz oraz niezastąpiona drużyna Zumba Maziak Team, a honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Leszek Michalak. Co prawda rekordu (77 km 525 m) nie udało się pobić, ale rezultat 68 km 250 m robi ogromne wrażenie! Najlepszym mężczyzną okazał się Krzysztof Gajewski, który po pół godzinnym pływaniu osiągnął rezultat 2100 m. Wśród pań zwyciężyła młoda reprezentantka KS Neptun Świdnica Aleksandra Jaros. Najstarszym zawodnikiem był Stanisław Plaszczak (71 lat), najmłodszą pływaczką dziesięcioletnia Maria Suchodolska. Sponsorem wydarzenia byli: Thermaflex Żarów, AKS Żarów, Izotoniki.com.pl

Wyniki nocnego pływania dla Julki są dostępne na stronie internetowej www.um.zarow.pl i www.centrum.zarow.pl oraz Facebooku Gminne Centrum Kultury i Sportu.

Magdalena Pawlik, UM w Żarowie