Strona główna Wydarzenia Marcinowice Marcinowice z dofinansowaniem na budowę dróg

Marcinowice z dofinansowaniem na budowę dróg

0

Kolejne dotacje wspomogą remont i odbudowę dróg w gminie Marcinowice. Pieniądze trafią na inwestycje w Chwałkowie, Strzelcach, Mysłakowie i Marcinowicach.

Promesa w wysokości 750 tys. złotych przydzielona została przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji trafiła do gminy ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wspomoże odbudowę drogi gminnej dz. nr 124 w Chwałkowie oraz drogi gminnej dz. nr 449 w Strzelcach.  Są to drogi, które ucierpiały podczas powodzi w 2010 roku. Dotacja ma ma pokryć całą wartość zadania po rozstrzygnięciu zamówienia publicznego.

Z kolei ponad 200 tys. złotych przyznane zostało gminie Marcinowice z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Pieniądze te trafią na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Marcinowicach (dotacja w wysokości 79,8 tys. zł) oraz Mysłakowie (dotacja w wysokości 121,8 tys. zł).

Przetargi zostały ogłoszone. Środki w budżecie gminy zostały zabezpieczone. Czekamy na oferty, a termin ich składania to 12 października 2018 roku. Mamy nadzieję, że uda się wykorzystać wszystkie przyznane fundusze, choć mamy świadomość, że nie będzie to łatwe zadanie – mówi wójt gminy Marcinowice, Władysław Gołębiowski.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułPijane złodziejki zatrzymane. Wpadły, bo sikały pod kamerą monitoringu