Strona główna 0_Slider Mała Wiktoria walczy z białaczką. Trwa zbiórka

Mała Wiktoria walczy z białaczką. Trwa zbiórka

0

Pod koniec marca życie blisko 4-letniej Wiktorii i jej rodziny wywróciło się do góry nogami. To właśnie wtedy dziewczynka zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Walka dzielnej Wiki z nowotworem cały czas trwa. Wszyscy ludzie dobrej woli mogą pomóc dziewczynce. – Każda złotówka przybliży nas do spełnienia marzenia o pokonaniu białaczki i zapewnieniu córce warunków, w których będzie jej się lepiej żyć – mówią rodzice.

Dla Wiktorii walka z białaczką oznacza przede wszystkim długie pobyty w szpitalu, z dala od rodzinnego domu, i wycieńczającą chemioterapię. – Szpital nie jest już dla mnie straszny, ponieważ wspaniałe ciocie dbają o moje zdrowie, mam tam wielu przyjaciół i co jakiś czas poznaje nowych – mówi mała świdniczanka. Mimo swojego wieku Wiktoria ma wiele talentów. Bardzo interesuje się medycyną i uwielbia zabawki w postaci różnych przyrządów wspomagających diagnozowanie chorób. Podczas rozmowy z przedstawicielem Fundacji Mam Marzenie zdradziła jednak, że najbardziej marzy o własnym placu zabaw. Chciałaby, żeby stał w ogrodzie za domem, bo mogłaby wtedy bawić się w przerwie między leczeniem wszystkich lalek, a graniem na perkusji.

Bardzo chcemy, aby było jak kiedyś, aby nie musieć patrzeć na cierpienie naszego słoneczka. Pod maską uśmiechu kryje się wielki ból. Do tego dochodzi codzienność, w której pieniądze są nieodłącznym elementem funkcjonowania. W chorobie nowotworowej wiele potrzeba na leczenie, na suplementy, na odpowiednią dietę, na zabiegi, na konsultacje, na rehabilitację. To wszystko pochłonęło nasze oszczędności. Jednocześnie jesteśmy w trakcie remontu pokoi dla dzieci – w miejscu, gdzie śpi chora córka wychodzi wilgoć na ścianach. Chcemy zapewnić jej lepsze warunki w dochodzeniu do zdrowia. Poświęcamy cały czas i energię aby ją chronić a jeszcze daleka droga do wyleczenia – twierdzą rodzice 4-latki. Wierzą jednak, że jest w niej jeszcze dużo siły i jeszcze przyjdzie dzień, w którym Wiktorii będzie wszędzie pełno.

Aby tak się stało, rodzice dziewczynki zwrócili się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. Trwa zbiórka 10 tys. złotych, która wspomoże walkę Wiktorii z nowotworem szpiku. Wsparcie można przekazać za pośrednictwem portalu Pomagam.pl.

/opr. mn/

fot. Pomagam.pl, Fundacja Mam Marzenie

Poprzedni artykułZagrają z wymagającym beniaminkiem [W NIEDZIELĘ RELACJA LIVE]
Następny artykułOd środy zmiany na Kraszowickiej. Zamkną skrzyżowanie z Przyjaźni