Strona główna Wydarzenia Świebodzice Klub Seniora otwarty

Klub Seniora otwarty

0

Miejsce spotkań, integracji, rozwijania pasji, aktywizacji – taka będzie funkcja nowo otwartego Klubu Seniora w Świebodzicach. We wtorek 16 października placówka została oddana do użytku. Adaptacja pomieszczeń kosztowała 400.000 zł. Zadanie zostało zrealizowane w ramach rewitalizacji obszaru Śródmieścia.

Klub mieści się na piętrze pawilonu handlowego na Osiedlu Sudeckim, ale służyć będzie nie tylko mieszkańcom osiedla – całemu miastu.

W Klubie Seniora będzie niebawem pojawi się w pełni wyposażona kuchnia, jest główne pomieszczenie do prowadzenia zajęć, warsztatów, oraz kilka mniejszych. W budynku zamontowano także windę dla osób mających problem z poruszaniem się.

Opiekę nad klubem przekazana została dla Stowarzyszenia „Senior=Aktywny Obywatel”, które na początek zajmie się organizacją zajęć i spotkań.

– Bardzo dziękujemy w imieniu całego środowiska seniorów za utworzenie tego miejsca, bardzo wiele osób na nie czekało. I doczekaliśmy się – cieszyła się podczas otwarcia Bogumiła Kuliberda, prezes Stowarzyszenia.

/UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułWymusił pierwszeństwo
Następny artykułDerbowy remis i wygrana z Karkonoszami