Strona główna 0_Slider Jolanta Kwaśniewska zachwycona Kościołem Pokoju

Jolanta Kwaśniewska zachwycona Kościołem Pokoju

0

Kościół Pokoju w przeszłości gościł głowy państw, premierów, a także duchowego i politycznego przywódcę Tybetańczyków. We wtorek świdnicką świątynię podziwiała Jolanta Kwaśniewska.

Okazją do wizyty byłej pierwszej damy były odwiedziny pary prezydenckiej na Dolnym Śląsku. Aleksander Kwaśniewski udał się do Bolesławca i Jeleniej Góry, natomiast jego żona Jolanta wzięła udział w Spotkaniu Kobiet w Legnicy, wcześniej zatrzymując się w Świdnicy na zaproszenie biskupa Waldemara Pytla.

Pierwsza dama RP w latach 1995-2005 z zainteresowaniem słuchała opowieści o historii Kościoła Pokoju, który odwiedziła po raz pierwszy i który swoją wyjątkowością przerósł jej wyobrażenia. Wcześniej w Baroccafe Jolanta Kwaśniewska i Bożena Pytel rozmawiały o swoich pasjach i o pomaganiu, ludziom i zabytkom. – Nie umiem nic nie robić, od zawsze byłam zaangażowana w różne akcje społeczne – mówiła żona byłego prezydenta, obecnie promująca działalność dobroczynną m.in. w ramach fundacji „Porozumienie bez barier”, którą założyła w 1997 roku.

W przeszłości świdnicki Kościół Pokoju gościł m.in. Dalajlamę XIV, króla Szwecji, Karola XVI Gustawa, odbyło się tam też historyczne spotkanie premiera Tadeusza Mazowieckiego i kanclerza Helmuta Kohla. Świątynię odwiedzali także polscy premierzy i ministrowie.

/Kościół Pokoju w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzyszli mechanicy na praktyce w Bad Kissingen
Następny artykuł„Mamut Kultury” dla Żarowskiej Orkiestry Dętej