Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Debatują w sprawie inicjatyw obywatelskich

Debatują w sprawie inicjatyw obywatelskich [FOTO]

0

Kilkaset osób bierze udział w IV Dolnośląskim Kongresie Obywatelskim, który odbywa się dziś w Krzyżowej. Po raz kolejny przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji oraz lokalnych grup działania, którzy

W ramach Kongresu odbywa się 16 paneli dyskusyjnych, dotyczących m.in. możliwości wsparcia lokalnych organizacji społeczeństwa obywatelskiego, współpracy z przedsiębiorcami, pozyskiwaniu grantów, organizacji festynów, integrowaniu i aktywizowaniu społecznym Ukraińców, czy też realizacji małych projektów społecznych z pieniędzy unijnych. Wśród gości Kongresu znalazł się marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz prezes Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Waldemar Weihs.

W ramach czwartkowego wydarzenia w Krzyżowej odbędzie się także gala wręczenia nagród konkursów „Aktywni na 100%”, „Szklanych Kropli” i „Odważnik Roku”. Konkurs „Aktywni na 100%” organizowany jest z inicjatywy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i jego celem jest wyróżnienie 100 lokalnych organizacji z Dolnego Śląska działających aktywnie na rzecz swoich społeczności.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński