Strona główna 0_Slider Aresztowani za napady na stacje benzynowe

Aresztowani za napady na stacje benzynowe

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napady rabunkowe z użyciem niebezpiecznego narzędzia na stacje paliw. Sprawcy zastraszali obsługę przedmiotem przypominającym broń oraz nożem. Podejrzani usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do zatrzymania podejrzanych o napady doszło po tym, gdy  we wrześniu 2018 roku dyżurny komisariatu policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie jednej z stacji paliw w Strzegomiu, tuż przed jej zamknięciem, doszło do napadu. Skierowani na miejsce przestępstwa policjanci ustalili, że dwaj zamaskowani sprawcy weszli do budynku stacji. Napastnicy posługując się przedmiotem przypominającym broń oraz  nożem sterroryzowali obecnego na terenie obiektu pracownika obsługi, po czym ukradli z kasy pieniądze w kwocie 2,8 tys. złotych. Po napadzie uciekli z miejsca zdarzenia.

Bazując na skąpych informacjach o sprawcach, funkcjonariusze rozpoczęli szeroko zakrojone działania operacyjne. Bardzo dokładnie sprawdzali każdą uzyskaną informację, która mogła przyczynić się do ustalenia napastników. Gromadzony materiał i jego szczegółowa analiza doprowadziła do wytypowania osób mogących mieć związek z przestępstwem. Dalsze czynności potwierdziły podejrzenie.

4 października  funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego w wieku 23 i 24 lata.

Na podstawie zebranego materiału policjanci pracujący nad tą sprawą udowodnili podejrzanym także  usiłowanie dokonania rozboju na pracowniku innej stacji paliw, położonej w powiecie jaworskim. W tym przypadku sprawcy również posłużyli się podczas próby napadu przedmiotem przypominającym broń.

5 października mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Świdnicy na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełniane przestępstwo zatrzymanym może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek

/opr. red./