Strona główna 0_Slider Aktorzy z Krakowa charytatywnie dla świdniczanina

Aktorzy z Krakowa charytatywnie dla świdniczanina [FOTO]

0

33-latka wspierają systematycznie pięściarze, śpiewacy operowi i operetkowi. Do tego grona dołączyli także uznani aktorzy. W sobotni wieczór dla Artura Klai charytatywnie zagrali Tomasz Schimscheiner wraz z żoną Beatą. Występ ma pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji świdniczanina. 

33-letni Artur Klaja cierpi na czterokończynowe porażenie dziecięce. Choroba skazała go na wózek inwalidzki. Dzięki determinacji mamy, rodziny i przyjaciół udało się zebrać blisko 100 tysięcy złotych na 6 podań komórek macierzystych. Artur wstaje i chodzi, na razie jeszcze przy pomocy innej osoby lub przy barierce, ale ma nadzieję, że będzie mógł poruszać się o własnych siłach. – Syn radzi sobie z każdym miesiącem lepiej, potrafi już samodzielnie stać i zrobić kilka kroków. Jestem zdeterminowana, chcę, by był sprawny i samodzielny – mówi Antonina Klaja. Od kilku lat w pomoc świdniczaninowi aktywnie angażuje się prezydent Krakowa – W pomocy Arturowi bardzo pomaga mi Jolanta Gibas z kancelarii prezydenta Krakowa, właściwie w dużej części to dzięki niej możemy świdnickiej publiczności od kilku lat prezentować kolejne gwiazdy estrady. 

6 października dla Artura charytatywnie zagrała aktorska para – Tomasz i Beata Schimscheinerowie. Zamiast biletów widzowie opłacali cegiełki o wartości 30 zł każda. Publiczność zgromadzona w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy obejrzała “Dziecko dla odważnych”, komedię graną z powodzeniem w Teatrze Ludowym w Krakowie. Adaptacja książki autorstwa Leszka K. Talko. „Dziecko dla odważnych” to poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, dla tych, co mają dzieci i mają ich serdecznie dość.

Dodatkową atrakcją wieczoru był występ świdnickich mażoretek.

Przed spektaklem w Informacji Turystycznej udało się sprzedać cegiełki na kwotę 2000 zł. Całość zostanie przeznaczona na rehabilitację Artura Klai.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułCiężary poszły w ruch, II Puchar Świdnickiego Dzika przeszedł do historii [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPaździernikowy Targ Ziemi już dzisiaj!