Strona główna 112 20 kolizji w trzy dni. Policja apeluje o rozwagę

20 kolizji w trzy dni. Policja apeluje o rozwagę

2

Zmienna pogoda nie pomaga w sprawnym i bezpiecznym poruszaniu się po drogach powiatu świdnickiego. Policjanci podliczyli, że w ciągu pierwszych trzech dni października doszło do 20 zdarzeń drogowych.

Od 1 do 3 października na terenie powiatu świdnickiego doszło do 18 kolizji i 2 wypadków drogowych. – Przyczyną wypadków, kolizji do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura, niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialną jazdą stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu – twierdzi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji

Ponawia przy tym prośbę do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu. – Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu.  Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/