Strona główna 112 18-latek zatrzymany po pościgu

18-latek zatrzymany po pościgu

0

W ręce policjantów ze Strzegomia wpadł 18-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

11 października, tuż po godzinie 20.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolujący rejon miasta zauważyli samochód osobowy marki VW. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci chcąc zweryfikować swoje podejrzenia nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji

Sygnały nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg. – Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący to 18-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli stwierdzono również brak aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu, które jest ubezpieczeniem obowiązkowym – dodaje Ząbek.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejny wygrany dreszczowiec siatkarek Polonii!
Następny artykuł„Ratujmy historyczny dworzec w Jaworzynie”. Apel na 175-lecie linii Wrocław-Świebodzice