Strona główna 0_Slider 1200 żonkili posadzonych w Świdnicy

1200 żonkili posadzonych w Świdnicy [FOTO]

2

Ponad 400 maluchów z 10 przedszkoli przy wsparciu młodzieży i dorosłych posadziło na placu Grunwaldzkim w Świdnicy cebulki żonkili. Symboliczna akcja, zorganizowana z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorych “Hospicjum” w Świdnicy będzie miała także wymiar praktyczny. Żonkile na wiosnę będą rozdawane podczas akcji charytatywnych.

Akcja Pola Nadziei ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii. To tutaj, w 1998 roku po raz pierwszy zostały posadzone żonkile. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz hospicjów, które niosą pomoc osobom w ostatniej fazie choroby nowotworowej, a także edukacja i krzewienie ideę wolontaryzmu.

Od lat Pola Nadziei sadzone są w Świebodzicach, w Świdnicy akcję z inicjatywy Gabrieli Kaczkowskiej z Towarzystwa Przyjaciół Chorych “Hospicjum” zorganizowano po raz pierwszy. Włączyli się w nią samorządowcy, przedsiębiorcy i instytucje miejskie. Do ziemi trafiło 1200 cebulek żonkili. Na wiosnę kwiaty zostaną ścięte i będą wykorzystywane podczas zbiórek charytatywnych. Jak zapowiedziała Joanna Gadzińska, prezes “Hospicjum”, zostanie również zorganizowany szereg spotkań edukacyjnych, a na finał – Marsz Żonkili.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • CoJaPacze

  Strasznie to wygląda :/
  Nagle przed wyborami wszyscy się kochają Słaniewska z Gadzinska dwie najlepsze przyjaciółki, hahaha
  Nawet Fasuga z Kościołem się brata, (SLD wie??) hahaha
  Żal żal żal

 • michbaner

  Polityczne bratanie tuz przed wyborami. W roli głównej BMS, jeszcze chwila a BMS osobiście będzie budzić wszystkich świdniczan i robić im zakupy. Mleko i bułki będą czekać pod drzwiami. Wszędzie BMS na każdej fotce, na każdej imprezie a szczególnie w gazetce wydawanej na koszt mieszkańców przez bibliotekę publiczną.