Strona główna 0_Slider 1200 żonkili posadzonych w Świdnicy

1200 żonkili posadzonych w Świdnicy [FOTO]

1

Ponad 400 maluchów z 10 przedszkoli przy wsparciu młodzieży i dorosłych posadziło na placu Grunwaldzkim w Świdnicy cebulki żonkili. Symboliczna akcja, zorganizowana z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy będzie miała także wymiar praktyczny. Żonkile na wiosnę będą rozdawane podczas akcji charytatywnych.

Akcja Pola Nadziei ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii. To tutaj, w 1998 roku po raz pierwszy zostały posadzone żonkile. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz hospicjów, które niosą pomoc osobom w ostatniej fazie choroby nowotworowej, a także edukacja i krzewienie idei wolontaryzmu.

Od lat Pola Nadziei sadzone są w Świebodzicach, w Świdnicy akcję z inicjatywy Gabrieli Kaczkowskiej z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zorganizowano po raz pierwszy. Włączyli się w nią samorządowcy, przedsiębiorcy i instytucje miejskie. Do ziemi trafiło 1200 cebulek żonkili. Na wiosnę kwiaty zostaną ścięte i będą wykorzystywane podczas zbiórek charytatywnych. Jak zapowiedziała Joanna Gadzińska, prezes „Hospicjum”, zostanie również zorganizowany szereg spotkań edukacyjnych, a na finał – Marsz Żonkili.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRatują gminne zabytki. Kościół w Gniewkowie do remontu
Następny artykułJesienny festyn w świdnickiej „Dwójce” [FOTO]