Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowski żłobek na finiszu

Żarowski żłobek na finiszu

0

Dobiega końca kolejny etap prac przy budowie nowego żłobka w Żarowie. Wszystkie prace budowlane zostały już wykonane, a wewnątrz budynku trwają roboty wykończeniowe. Inwestycja realizowana jest w ramach kolejnego projektu unijnego, na który gmina pozyskała dofinansowanie.

– Kontynuujemy prace wykończeniowe i elektryczne wewnątrz budynku żłobka. Układamy glazury, wentylację i czekamy na firmę, które zamontuje jeszcze windę. Przed nami również prace związane z utwardzeniem terenu przed budynkiem. Powoli zbliżamy się do końca i jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą, budynek zostanie oddany w terminie – mówi Krystian Staworzyński podwykonawca inwestycji KS Invest Dom.

Placówka będzie posiadała piękną, nowoczesną bazę. Będą w niej dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Powstanie także zaplecze kuchenne oraz szatnia i toalety dla personelu. – Prace postępują bardzo szybko, codziennie się coś dzieje i na zewnątrz i w środku. Nawet nasze przedszkolaki zaglądają w okna i obserwują, jak zmienia się powstający budynek. Ogłosiliśmy konkurs na logo żłobka miejskiego w Żarowie, wybraliśmy nazwę placówki – Bajkowa Kraina. Rekrutację do przedszkola i żłobka mieliśmy w miesiącu lutym i wszystkie dzieci, które się dostały do żłobka w roku szkolnym 2018/2019 już są w żłobku. Otworzyliśmy też listy rezerwowe i dla tych dzieci, które są na tych listach będą miejsca zagwarantowane w momencie otwarcia żłobka – wyjaśnia Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Budowa żłobka to kolejne zadanie realizowane przy współudziale pozyskanych przez gminę Żarów środków unijnych. W ramach projektu „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj” na terenie miasta powstanie nowy budynek oświatowy przeznaczony do użytku najmłodszych mieszkańców. – Przed nami jeszcze prace wykończeniowe, a w kolejnym etapie placówka zyska także nowe wyposażenie. Inwestycja już niebawem dobiegnie końca i nowy budynek będzie służył najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. Wszystkie prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem, a w ostatnim etapie odtworzony zostanie również plac zabaw dla dzieci – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Koszt budowy nowego budynku żłobka to kwota 2.660.490 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 831 716,00 złotych.

Magdalena Pawlik, UM Żarów
Zdjęcia UM Żarów

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski Młodych Koni zakończone
Następny artykułPierwsi obcokrajowcy z tytułem „Zasłużonych dla Świdnicy”