Strona główna 0_Slider Uwaga kierowcy! Rusza II etap remontu Wałbrzyskiej

Uwaga kierowcy! Rusza II etap remontu Wałbrzyskiej [MAPA OBJAZDÓW]

1

W środę, w godzinach porannych wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w okolicach śródmiejskiego odcinka ulicy Wałbrzyskiej. Rusza II etap remontu, który obejmie fragment od skrzyżowania z ulicą Traugutta do krzyżówki z ulicą Lelewela. Na zmiany muszą się przygotować kierowcy, a także pasażerowie świdnickiej komunikacji miejskiej.

Główne trasy objazdowe pozostają niezmienione w stosunku do tych funkcjonujących w etapie pierwszym, czyli trasy objazdowe dla:

  • pojazdów jadących od centrum miasta w stronę ul. Wałbrzyskiej (lub do Wałbrzycha drogą nr 379) główny objazd poprowadzono al. Niepodległości, ulicami: Sprzymierzeńców, Polną Drogą, do ronda Ireny Sendlerowej lub alternatywnie przez ulice: Żeromskiego, Komunardów, Sikorskiego do drogi krajowej nr 35. Ruch lokalny będzie mógł również korzystać z objazdów uzupełniających ulicami od Sprzymierzeńców przez ulicę Traugutta oraz od ul. Komunardów poprzez ulice: Spacerową, Małą i Kolejową,
  • pojazdów wjeżdżających do miasta główna trasa objazdu poprowadzona została od ronda Ireny Sendlerowej ulicami: Polna Droga, Sprzymierzeńców do al. Niepodległości. Dla ruchu lokalnego dodatkowo wyznaczono trasę objazdu od ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej i dalej ul. Sprzymierzeńców.

Zmianie ulegnie oznakowanie w obrębie skrzyżowania al. Niepodległości z pl. Grunwaldzkim, gdzie zostanie przywrócony ruch na odcinku obecnie zamkniętym.

W obszarze prac etapu pierwszego prowadzone będą jeszcze roboty brukarskie na chodnikach, a na koniec obu etapów wykonana zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni na całości zadania. Wtedy wykonane zostanie również docelowe oznakowanie.

Realizowany obecnie remont ulicy Wałbrzyskiej obejmuje wykonanie nowej kanalizacji deszczowej, konstrukcja jezdni, przebudowę chodników oraz oświetlenia drogowego. Gestorzy sieci wykonają remont sieci wodociągowej oraz odcinek sieci gazowej. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jej koszt to ponad 1 mln 720 tys. złotych. Zadanie współfinansowane jest w 50 % ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz miasta. Prace potrwają do końca listopada tego roku.

Mapa objazdów w okolicach remontowanej ulicy Wałbrzyskiej (etap II)

W związku z remontem ulicy Wałbrzyskiej przewidywane są następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Remont ul. Wałbrzyskiej (ETAP II)
Linia kierunek Przystanki wyłączone z obsługi Trasa przejazdu po zmianach ulice:
10 Pl. Św. Małgorzaty Pl. Grunwaldzki Wałbrzyska/Głowackiego

Kolejowa

Muzealna

dalej wg rozkładu jazdy

Strzelińska Wałbrzyska/Głowackiego

Kolejowa

pl. Grunwaldzki

(przystanek zastępczy po stronie kiosku MPK)

dalej wg rozkładu jazdy

Pogorzała pl. Grunwaldzki (kiosk MPK),

al. Niepodległości,

Nauczycielska

Traugutta

Wałbrzyska/Głowackiego

dalej wg rozkładu jazdy

50/51 Wałbrzyska/Głowackiego

Kolejowa

pl. Grunwaldzki

(po stronie kiosku MPK)

dalej wg rozkładu jazdy

52/53 pl. Grunwaldzki (Jonatan),

al. Niepodległości

Nauczycielska

Traugutta

Wałbrzyska/Głowackiego

dalej wg rozkładu jazdy

Zlikwidowany zostanie przystanek zastępczy na pl. Grunwaldzkim/PKP (po stronie postoju TAXI).

Michał Nadolski
[email protected]