Strona główna 0_Slider Uciekała przed więzieniem i kradła dalej

Uciekała przed więzieniem i kradła dalej

0

Policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego, która nie stawiła się do więzienia. Jak się okazało, kobieta ukrywając się przed organami ścigania dołożyła do swojego „konta” kolejne kradzieże.


Policjanci Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego w związku z kradzieżą sklepową, po  sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest ona osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do świdnickiej komendy.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymaną, policjanci Wydziału Kryminalnego wrócili jeszcze do kilku niewykrytych dotychczas spraw z ostatnich kilku miesięcy. Funkcjonariusze jeszcze raz przeanalizowali materiał dowodowy, dochodząc do wniosku, iż zatrzymana jest także sprawcą dwóch innych przestępstw dokonanych na terenie Świdnicy. Kobieta przyznała się do dwóch kradzieży sklepowych. Jej łupem padły artykuły przemysłowe, chemiczne i elektronarzędzia. Odzyskane mienie powróciło już na półki sklepowe.

43-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego usłyszała już zarzuty w tych sprawach. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. Za czyny których się dopuściła grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/