Strona główna Sport Lekkoatletyka Szczegółowe wyniki Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży

Szczegółowe wyniki Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży

1

Rozpoczynająca tegoroczne zmagania w ramach “Współzawodnictwa szkolnego 2018-2019” – Liga Lekkoatletyczna Igrzysk Młodzieży, odbyła się przy hucznym otwarciu nowego stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród gości specjalnych były znakomitości polskiego sportu: Tomasz Majewski, Józef Lisowski, Łukasz Krawczuk, Arkadiusz Gardzielewski, Kazimierz Dąbrowski i 108-letni weteran lekkoatletyki Stanisław Kowalski.

W zawodach Ligi Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży (klasy 7-8 szkół podstawowych i klasy 3 gimnazjalne) zaprezentowało się przeszło 200 uczniów ze świdnickich szkół podstawowych. Drużyny złożone osobno z 16 dziewcząt i 16 chłopców z każdej szkoły rywalizowały w 7 konkurencjach. Indywidualne rezultaty przeliczane były następnie na punkty według specjalnej tabeli lekkoatletycznej. Ostatecznie 12 najlepszych wyników po zsumowaniu dawało końcowy rezultat drużyny. Nowy stadion i świetna pogoda od razu spowodowały, że wielu zawodników poprawiło swoje życiowe rekordy.

 

Po zakończonych zawodach najlepszym drużynom pamiątkowe dyplomy oraz medale wręczali Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickie Ośrodka Sportu i Rekreacji i Annabella Wierzbicka z ramienia Szkolnego Związku Sportowego. Zwycięskie zespoły dziewcząt z SP 4 i chłopców z SP 105 będą reprezentować Świdnicę w finale dolnośląskim już 26 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA /z osobną punktacją do współzawodnictwa/:

DZIEWCZĘTA:
1. SP 4 – 836 pkt /10 pkt/
2. SP 105 – 780 pkt /8 pkt/
3. SP 6 – 762 pkt /7 pkt/
4. SP 8 – 660 pkt /6 pkt/
5. SP 2 – 630 pkt /5 pkt/
6. SP 1 – 526 pkt /4 pkt/
7. SP Społeczna – 310 pkt /3 pkt/
8. SP 315 – 257 pkt /2 pkt/
9. NKSP Caritas – 235 /1 pkt/

CHŁOPCY:
1. SP 105 – 1133pkt /10 pkt/
2. SP 4 – 988 pkt /8 pkt/
3. SP 6 – 753 pkt /7 pkt/
4. SP 8 – 733 pkt /6 pkt/
5. SP 1 – 704 pkt /5 pkt/
6. SP 2 – 605 pkt /4 pkt/
7. SP 315 – 374 pkt /3 pkt/
8. NKSP Caritas – 326 pkt /2 pkt/
9. NSP Bliżej Dziecka – 54 pkt /1 pkt/

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:

1m. SP 4 – DZIEWCZĘTA

100 m:
Karolina Woźniczka – 14,7 /76 p/
Hanna Drozd – 14,9 /70 p/
Weronika Gajda – 16,2 /38 p/

300 m:
Alicja Klag – 47,9 /85 p/
Emilia Federowicz – 53,4 /36 p/
Wiktoria Pogoda – 50,3 /61 p/

Skok w dal:
Lena Niemczyk – 3,69 /51 p/
Martyna Schienke – 3,56 /44 p/
Weronika Gajda – 3,79 /56 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Dominika Sokołowska – 7,95 /86 p/
Kornelia Napart – 8,40 /92 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Hanna Wieliczko – 21,00 /69 p/
Sandra Sowa – 20,50 /67 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Woźniczka, Klag, Drozd, Niemczyk – 59,5 /79 p/

2m. SP 105 – DZIEWCZĘTA

100 m:
Hanna Jaśkiewicz – 13,9 /102 p/
Julia Makowska – 15,1 /65 p/

300 m:
Kamila Gałecka – 52,9 /40 p/
Amelia Pieszczoch – 53,2 /38 p/
Sandra Pęczar – 53,6 /35 p/

600 m:
Zuzanna Bednarz – 2.12,41 /34 p/
Wiktoria Bromm – 2.10,22 /39 p/
Martyna Zielińska – 1.59,80 /68 p/

Skok w dal:
Aleksandra Bylicka – 3,50 /41 p/
Zuzanna Rut – 4,18 /77 p/
Weronika Olejnik – 3,50 /41 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Martyna Konarska – 7,78 /83 p/
Dominika Gołębiewska – 7,05 /73 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Wiktoria Wiraszka – 20,70 /68 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Jaśkiewicz, Gałecka, Rut, Fąfara – 59,00 /83 p/

3m. SP 6 – DZIEWCZĘTA

100 m:
Agnieszka Piechurska – 13,4 /120 p/
Jessica Goździejewska – 15,7 /49 p/
Julia Boczek – 15,5 /54 p/

300 m:
Julia Nowak – 52,1 /46 p/
Agata Karp – 56,4 /18 p/
Martyna Trelewska – 53,1 /38 p/

600 m:
Klaudia Kolanek – 2.04,20 /55 p/
Weronika Kolanek – 2.11,95 /35 p/

Skok w dal:
Agata Burdak – 3,51 /42 p/
Inga Kmiecik – NK
Weronika Woźniak – 3,63 /48 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Karina Krzykalska – 7,67 /82 p/
Aleksandra Skóra – 7,80 /83 p/
Magdalena Partyka – 7,26 /76 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Oliwia Idziaszek – 15,00 /44 p/
Maja Sarzyńska – 13,40 /38 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Piechurska, Goździejewska, Nowak, Boczek – 1.01,2 /67 p/

4m. SP 8 – DZIEWCZĘTA

100 m:
Klaudia Malina – 16,2 /38 p/
Anna Nykiel – 15,0 /68 p/

300 m:
Jagoda Wróbel – 52,7 /41 p/
Vanessa Bachta – 55,6 /22 p/
Kamila Skonieczny – 55,7 /22 p/

600 m:
Izabela Bator – 2.26,22 /11 p/
Klaudia Wieczorek – 2.23,30 /15 p/

Skok w dal:
Wiktoria Rafalont – 4,06 /70 p/
Julia Turek – 3,61 /47 p/
Weronika Rutkowska – 3,25 /30 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Oliwia Tragarz – 6,87 /70 p/
Michalina Wróbel – 6,05 /58 p/
Wiktoria Lulek – 8,40 /92 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Anna Chruścik – 14,00 /40 p/
Olga Iwańska – 14,60 /43 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Malina, Bachta, Nykiel, Wróbel – 1.01,7 /63 p/

5m. SP 2 – DZIEWCZĘTA

100 m:
Julia Kruczek – 15,4 /57 p/
Zofia Wąsowska – 15,7 /49 p/

300 m:
Wiktoria Podleśna – 51,7 /49 p/
Natalia Chmielowska – 55,8 /21 p/
Emilia Brodziak – 1.00,00 4 p/

Skok w dal:
Julia Rusak – 3,06 /22 p/
Iza Ostaszewska – 3,08 /23 p/
Greta Śmietańska – 3,21 /28 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Wiktoria Hoyer – 7,70 /82 p/
Dominika Bazyluk – 7,47 /79 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Lena Jasiecka – 22,90 /77 p/
Sandra Skierś – 21,50 /71 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Podleśna, Kruczek, Wąsowska, Jasiecka – 1.00,5 /72 p/

6m. SP 1 – DZIEWCZĘTA

100 m:
Natalia Lipiec – 16,9 /24 p/
Emilia Hardy – 15,8 /47 p/

300 m:
Maria Marczuk – 51,00 /55 p/
Julia Hoszowska – 1.04,9 /0 p/
Aleksandra Kantarowicz – 57,6 /12 p/

600 m:
Dominika Trzyna – 2.10,90 /38 p/

Skok w dal:
Natalia Jarosz – 3,77 /55 p/
Hanna Fugiel – 2,77 /11 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Maja Banaszak – 6,21 /60 p/
Julia Pisowicz – 5,98 /57 p/
Theofani Kułak – 5,85 /55 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Zuzanna Wysoczańska – 11,00 /28 p/
Julia Lingo – 15,80 /48 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Jarosz, Lipiec, Fugiel, Kantarowicz – 1.04,3 /47 p/

7m. SP Społeczna – DZIEWCZĘTA

100 m:
Kornelia Niemiec – 16,6 /30 p/
Karolina Koźmińska – 17,1 /21 p/

300 m:
Daria Kopaczewska – 57,3 /13 p/

600 m:
Amelia Jabłońska – 3.02,40 /0 p/
Nikola Kowalska – 2.33,96 /4 p/

Skok w dal:
Matylda Kozak – 4,10 /72 p/
Aleksandra Kowalska – 3,80 /56 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Oliwia Baran – 5,38 /48 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Martyna Mirocha – 6,80 /11 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Niemiec, Koźmińska, Mirocha, Kozak – 1.02,9 /55 p/

8m. SP 315 – DZIEWCZĘTA

100 m:
Magdalen Pilch – 16,7 /28 p/
Amelia Chronówka – 17,1 /21 p/

600 m:
Weronika Zaręba – 2.56,30 /0 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Nikola Pielech – 6,98 /72 p/

Rzut oszczepem (500 g):
Wiktoria Wajdzik – 11,70 /31 p/
Wiktoria Fiałka – 22,80 /77 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Pilch, Fiałka, Chronówka, Wajdzik – 1.07,8 /28 p/

9m. NKSP Caritas – DZIEWCZĘTA

100 m:
Magdalena Klimczak – 16,9 /24 p/

300 m:
Magdalena Głąb – 1.01,7 /0 p/
Dominika Szukowska – 1.07,4 /0 p/

600 m:
Dominika Kopernicka – 2.12,28 /35 p/
Karolina Pfister – 2.17,60 /24 p/

Skok w dal:
Aleksandra Mądra – 3,39 /36 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):
Zuzanna Usek – 6,46 /64 p/
Julia Bazylewicz – 5,67 /52 p/

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:

1m. SP 105 – CHŁOPCY:

100 m:
Aleksander Zelek – 12,3 /114 p/
Jakub Bizoń – 12,6 /102 p/
Kacper Przedpełski – 13,0 /87 p/

300 m:
Mateusz Dubojski – 39,6 /127 p/
Szymon Miśkiewicz – 43,9 /80 p/
Hubert Barcik – 45,4 /66 p/

1.000 m:
Martin Walendzik – 3.08,00 /89 p/
Jakub Łużny – 3.13,10 /79 p/
Karol Walichnowski – 3.12,80 /81 p/

Skok w dal:
Wiktor Szymanowski – 4,38 /53 p/
Tomasz Antoniak – 4,54 /59 p/
Norbert Majewski – 3,48 /20 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):
Hubert Wcisło – 8,39 /83 p/
Krystian Nowakowski – 8,65 /86 p/
Amadeusz Kubas – 7,18 /66 p/

Rzut oszczepem (600 g):
Jakub Panas – 23,20 /57 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Zelek, Przedpełski, Bizoń, Dubojski – 49, 3 /139 p/

2m. SP 4 – CHŁOPCY

100 m:
Łukasz Jajko – 12,6 /102 p/
Kamil Ulanowski – 12,2 /118 p/

300 m:
Kordian Stramek – 44,7 /72 p/

1.000 m:
Kacper Stachurski – 3.01,10 /105 p/
Oskar Gawiński – 3.06,80 /92 p/

Skok w dal:
Juliusz Ćwirko – 4,65 /64 p/
Damian Wiercigroch-Gasek – 4,66 /65 p/
Dawid Krupczak – 4,37 /52 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):
Kamil Jaszczurowski – 8,95 /90 p/
Mateusz Ulanowski – 8,26 /81 p/
Ernest Plichta – 7,19 /67 p/

Rzut oszczepem (600 g):
Nikodem Gaj – 23,60 /58 p/
Hubert Gutowski – 28,40 /74 p/
Adrian Rembisz – 18,70 /42 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Jajko, Gasek, Jaszczuk, Ulanowski – 52, 4 / 0 p – Dyskw)

3m. SP 6 – CHŁOPCY

100 m:
Sebastian Friebe – 13,7 /63 p/
Mateusz Solarz – 13,8 /60 p/

300 m:
Jakub Solarz – 45,6 /64 p/
Kacper Nurkiewicz – 51,6 /22 p/

1.000 m:
Emil Gliwa – 3.34,60 /43 p/
Wiktor Dyś – 3.07,60 /90 p/

Skok w dal:
Bartosz Doliński – 5,07 /84 p/
Jakub Walaszczyk – 4,07 /40 p/
Tomasz Sierzputowski – 4,52 /59 p/

Rzut oszczepem (600 g):
Mateusz Fąfara – 22,40 /54 p/
Michał Przyborowski – 27,00 /69 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Doliński, Solarz, Staroń, Tragarz – 53,3 /105 p/

4m. SP 8 – CHŁOPCY

100 m:
Jakub Piotrowski – 13,1 /83 p/
Rafał Szumski – 13,3 /76 p/

300 m:
Jakub Rosa – 54,7 /8 p/
Marceli Roman – 52,6 /17 p/
Jakub Dobrowloski – 49,3 /35 p/

1.000 m:
Jakub Jaworski – 3.40,80 /35 p/
Krzysztof Wyszyński – 3.35,80 /42 p/

Skok w dal:
Piotr Kowalski – 4,14 /43 p/
Daniel Rozborski – 4,02 /38 p/
Kacper Wrzodek – 4,76 /69 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):
Antoni Złotnicki – 8,44 /83 p/
Igor Ryglowski – 7,16 /66 p/
Michał Jedliński – 7,97 /77 p/

Rzut oszczepem (600 g):
Eryk Bartoszewicz – 16,80 /36 p/
Jakub Kowalczyk – 13,80 /27 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Isterski, Piotrowski, Wrzodek, Szumski – 55,8 /85 p/

5m. SP 1 – CHŁOPCY

100 m:
Stanisław Madziara – 14,1 /52 p/
Jakub Derda – 13,7 /63 p/
Kacper Zakrocki – 14,5 41 p/

300 m:
Szymon Kaczmarek – 44,7 /72 p/
Robert Kaźmierczak – 49,7 /33 p/

1.000 m:
Miłosz Kałwak – 3.45,30 /30 p/
Igor Kańczuga – 3.19,10 /68 p/

Skok w dal:
Stanisław Romanik – 4,36 /52 p/
Antoni Romanik – 4,07 /40 p/
Adrian Jesionka – 4,15 /43 p/

Pchnięcie kula (5 kg):
Maksymilian Gerus – 8,18 /80 p/
Martin Westerlich – 6,69 /60 p/
Michał Sakowski – 5,83 /49 p/

Rzut oszczepem (600 g):
Paweł Michalski – 12,40 /22 p/
Timoteo Lema – 10,80 /17 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Kaźmierczak, Jesionka, Madziara, Westerlich – 56,1 /83 pkt/

6m. SP 2 – CHŁOPCY

100 m:
Łukasz Sałata – 12,5 /106 p/

300 m:
Marcin Michalski – 48,6 /40 p/

1.000 m:
Gracjan Paździora – 3.37,90 /39 p/

Skok w dal:
Jakub Rajca – 4,05 /39 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):
Daniel Worobiec – 9,27 /94 p/
Bartek Kuriata – 10,18 /107 p/

Rzut oszczepem (600 g):
Norbert Gmerek – 22,60 /55 p/
Radosław Graj – 14,30 /28 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Michalski, Rajca, Worobiec, Sałata – 54,2 /97 p/

7m. SP 315 – CHŁOPCY

100 m:
Adrian Klimczak – 14,7 /36 p/
Filip Kowalczyk – 14,8 /34 p/

300 m:
Grzegorz Usiński – 57,4 /2 p/
Marek Mrzygłód – 48,5 /41 p/

1.000 m:
Kacper Szewczyk – 3.26,50 /55 p/

Skok w dal:
Mikołaj Bobowski – 3,63 /24 p/
Jakub Cichowski – 3,35 /16 p/
Aleks Sroga – 3,71 /27 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):
Damian Suppa – 7,10 /65 p/
Jakub Grobelny – 7,75 /74 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Klimczak, Nieduży, Kowalczyk ,Sroga – 59,2 /0 p – Dyskw./

8m. NKSP Caritas – CHŁOPCY

100 m:
Aleksander Krzywy – 15,9 /13 p/
Mikołaj Dziedzic – 17,1 /1 p/

300 m:
Mateusz Szrejder – 57,6 /1 p/
Kryspin Szydełko – 48,1 /44 p/
Mateusz Łach – 52,0 /20 p/

1.000 m:
Radosław Pawlik – 3.19,60 /67 p/

Skok w dal:
Marcin Delmaczyński – 3,74 /28 p/
Alan Wróbel – 3,29 /14 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):
Michał Karwała – 7,94 /77 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Krzywy, Dziedzic, Karwała, Delmaczyński – 59,4 /61 p/

9m. NSP Bliżej Dziecka – CHŁPOCY

100 m:
Wojciech Gałka – 16,2 /9 p/

300 m:
Bartosz Paś – 1.01,00 /0 p/

Skok w dal:
Jakub Andrzejewski – 2,98 /7 p/

Sztafeta 4 x 100 m:
Andrzejewski, Gałka, Kałużny, Pitura – 1.03,42 /38 p/