Strona główna Sport Piłka nożna Orliki Polonii Stali zagrały z najlepszymi z najlepszych w Polsce!

Orliki Polonii Stali zagrały z najlepszymi z najlepszych w Polsce!

0

Ten weekend z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych młodych piłkarzy z rocznika 2008, ale też i zachęci ich do dalszej, ciężkiej pracy na treningach. Ekipa Polonii Stali Świdnica trenowana przez Mariusza Krupczaka z powodzeniem wzięła udział w turnieju Ząbkowice Cup, gdzie stanęliśmy na stracie obok takich marek jak choćby Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Jagiellonia Białystok!

W ostatni weekend nasza drużyna z rocznika 2008 wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju Ząbkowice Cup. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami z grupy Big Six, czyli najlepszych akademii piłkarskich w Polsce: Lechem Poznań, Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok, Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin i Lechią Gdańsk. Stawkę uzupełniły: Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, Polonia Stal Świdnica, czeski Banik Ostrawa, Lechia Dzierżoniów i gospodarze – Orlik Ząbkowice Śląskie. Przystępując do turnieju, jako trener bylem pełen obaw. Mamy rzadko okazję mierzyć się z tak topowymi drużynami, a patrząc do tego co w pierwszym meczu zrobił Lech Poznań z Banikiem Ostrawa (16:0), moje obawy stały się jeszcze większe. Okazało się jednak, że chłopcy stanęli na wysokości zadania… Nie przestraszyliśmy się i stwarzaliśmy sobie w każdym meczu klika świetnych sytuacji bramkowych. Niestety nie wykorzystaliśmy ich, ale na pewno zostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie, ostatecznie zajmując 9. miejsce Przy odrobinie lepszej skuteczności, siódma lokata była jak najbardziej w naszym zasięgu. Finalnie turniej wygrała Legia Warszawa przed Lechem Poznań (w grupie ulegliśmy Lechowi 0:2). Trzecie miejsce zajął Śląsk Wrocław (także przegraliśmy z nimi 0:2), a czwarte Lechia Gdańsk. Na dalszych pozycjach Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok (0:5), Pogoń Szczecin (0:5), Miedź Legnica i Polonia Stal Świdnica. Za nami uplasował się Banik Ostrawa (dwukrotnie pokonaliśmy Czechów – 3:0 i 3:1), Orlik Ząbkowice Śląskie (nasza wygrana 6:1) i Lechia Dzierżoniów. Należy dodać też, że byliśmy jedną z młodszych drużyn w stawce. W naszych szeregach znalazło się bowiem aż trzech zawodników z rocznika 2009 – relacjonuje przebieg zawodów trener Polonii Stali Świdnica, Mariusz Krupczak.
Skład świdnickiego zespołu: Babraj, Wacht, Duda, Urbańczyk, Kołodziejczyk, Redlica, Kulig, Mróz, Łabędź, Kuśnierz, Pietrusiewicz, Owsianny, Kołakowski.