Strona główna Temat dnia Dożynki w Imbramowicach. Rolnicy dziękowali za zbiory

Dożynki w Imbramowicach. Rolnicy dziękowali za zbiory [FOTO]

1

Misternie wykonane wieńce dożynkowe, stoiska z pysznym, swojskim jadłem, strefa animacji dla dzieci, występy zespołów wiejskich oraz wieńcząca uroczystości zabawa taneczna. W Imbramowicach odbywają się dożynki gminy Żarów.

Dożynki to przede wszystkim święto rolników, czyli tych, którzy dbają o to, aby chleba i innych produktów nigdy nie zabrakło na naszych stołach. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tego święta, które w tym dniu dzielimy również z dobrą zabawą – mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Podczas niedzielnego święta plonów nie zabrakło uroczystej mszy, korowodu dożynkowego, poświęcenia wieńców i chleba upieczonego z tegorocznego ziarna. Oprócz tradycyjnych dożynkowych wydarzeń, nie zabrakło też stoisk ze swojskim jadłem oraz z twórczością lokalnych rękodzielników.

Wśród gości dożynek w Imbramowicach znalazł się m.in. Marek Michalak, ustępujący Rzecznik Praw Dziecka. Odebrał on podziękowanie za swoją działalność na stanowisku Rzecznika oraz za wieloletnią współpracę stowarzyszenia „Serce” z samorządem. – Kończy się Pana kadencja na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka, ale rozpoczyna się kolejny etap zawodowej drogi. Trudno w kilku słowach podsumować dotychczasową działalność na tym zaszczytnym stanowisku. To wielokrotne interwencje i apele w najważniejszych sprawach dzieci i młodzieży. To liczne postulaty, wydarzenia, a przede wszystkim działania w obszarze ochrony praw dziecka i dobra dziecka. To była kolejna piękna kadencja, czas wytężonej pracy, wyjazdy, spotkania z najmłodszymi w szkotach, przedszkolach czy innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych – podkreślał burmistrz Żarowa.

– Dziś mamy niebywałą okazję, aby złożyć na Pana ręce najserdeczniejsze podziękowania, nie tylko za poświęcony czas dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, ale przede wszystkim okazane serce. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w działalność na rzecz dzieci i młodzieży, wspólne inicjatywy, okazaną życzliwość, ciepłe słowa, wsparcie w każdej sytuacji, motywację i nieustający uśmiech. Pokazałeś nam, że Żarów jest miastem otwartym na samodzielne inicjatywy młodych ludzi. Cenimy ich kreatywność i jesteśmy otwarci na wspólne przedsięwzięcia – mówił, zwracając się do Marka Michalaka.

Żarów to od 23 lat ważne dla mnie miejsce. To ludzie, którym na sercu sprawy dzieci leżą bardzo mocno. Dziękuję na te lata współpracy, za pamięć, za Wasze wsparcie i za przyjaźń – dziękował Rzecznik Praw Dziecka.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidnica od podwórza – odc.34 [FOTO]
Następny artykułDruga lokata kadetek MKS-u Polonia Świdnica!