Przed piłkarzami Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica bardzo trudne zadanie. Dziś o godz. 11.00 zagramy na wyjeździe z rezerwami ekstraklasowego Śląska Wrocław. Zapraszamy na tekstową relację LIVE z tego pojedynku i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Rozpoczęcie spotkania o 11.00.

Rozpoczynamy mecz

Świdniczanie dziś w składzie: B. Ko, Ł. Kot, Sowa, Kozachenko, Jagieła, Filipczak, Białasik, Baumgarten, Szczygieł, Santos, Myrta.

W składzie drużyny gospodarzy m.in. wychowanek świdnickiego klubu – napastnik Arkadiusz Piech.

2′ – w polu karnym Śląska przedziera się Szczygieł, sytuację wyjaśniają jednak obrońcy rywali.

4′ – bardzo dobra szansa dla miejscowych, ratuje nas słupek, a następnie dobitkę Piecha broni Bartek Kot!

5′ – znakomita okazja świdnickiej drużyny, Szczygieł przegrywa starcie jeden ne jednego z reprezentantem Polski w kategorii U-21 – Jakubem Wrąblem!

9′ – rzut rożny dla gospodarzy, bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Kota.

14′ – przed szansą na gola wrocławianie, Kot pewnie łapie jednak piłkę w dłonie i wciąż mamy 0:0.

15′ – dobra wrzutka w pole karne Baumgartena, Sowa był bardzo bliski trącenia futbolówki głową.

18′ – kolejna niezła okazja dla gości. Daleki wrzut z autu Santosa, piłka trafia w polu karnym pod nogi Białasika, który w ostatniej chwili zostaje niestety zablokowany.

25′ – Śląsk gra więcej piłką, ale od dłuższego czasu niewiele z tego wynika, świdniczanie atakują coraz śmielej.

26′ – Kot broni uderzenie z dystansu.

28′ – wrzutka świdniczan w pole karne, sytuację wyjaśniają defensorzy Śląska.

32′ – dwa rzuty rożne dla Dabro-Bau Polonii Stali, w obu przypadkach brakło strzału na bramkę Wrąbla – biało-zieloni odgryzają się faworytowi coraz mocniej!

34′ – znów groźnie w polu karnym przedzierał się Szczygieł – w porę powstrzymali go wracający stoper i bramkarz Śląska.

38′ – dośrodkowanie z rzutu rożnego wrocławian, nasi obrońcy pewnie wybijają piłkę.

39′ – świetna okazja dla Śląska, Kot znakomicie broni sytuację sam na sam z graczem gospodarzy!

43′ – niestety znajdujemy się w trudnej sytuacji – czerwona kartka dla Jagieły i rzut wolny z 17 metrów!

Krystian faulował wychodzącego na czystą pozycję piłkarza Śląska i sędzia bez wahania pokazał czerwo. Wielka szkoda, bo ta druga połowa zapowiada się dla nas bardzo trudno.

43′ – uderzenie z rzutu wolnego w mur!

45′ – sędzia dolicza minutę

koniec pierwszej połowy – remis 0:0

rozpoczynamy drugą połowę

46′ – Kot wyłapuje niezbyt mocne uderzenie Piecha

47′ – dobra kontra świdniczan, uderzenie Santosa zablokowane, poprawka Białasika niecelna!

51′ – bardzo sprytnie Myrta próbuje zagrywać do Santosa – niestety dla nas w ostatniej chwili do akcji wkracza bramkarz Śląska – Jakub Wrąbel.

54′ – ależ to była okazja dla biało-zielonych. Santos mając dobrą okazję strzela tylko w boczną siatkę.

55′ – udany rajd Białasika prawą stroną boiska, za moment piłka ląduje w dłoniach bramkarza.

Świdniczanie od 43. minuty grają w dziesięciu – grają jednak bardzo ambitnie, walcząc z rezerwami ekstraklasowca, wzmocnionymi zawodnikami z pierwszej drużyny!

59′ – niestety rywale wychodzą z szybką kontrą po naszym nieudanym ataku i strzelają gola na 1:0 – Łuczak!!!

61′ – Brzeziński zastępuje Szczygła

65′ – przeciwnicy podwyższają prowadzenie na 2:0 po trafieniu Arkadiusza Piecha, który pokonał Kota w sytuacji sam na sam!!!

67′ – coraz bardziej widoczna jest ta strata jednego zawodnika – Szczepan strzela na 3:0 dla Śląska II Wrocław!!!

71′ – podwójna zmiana w świdnickim zespole, boisko opuścili Ł. Kot i Santos, w ich miejsce Traczykowski i Roman.

72′ – znów niebezpiecznie w szesnastce polonistów, dobrze ba swoim posterunku spisuje się jednak Kot.

77′ – Do Carmo zmienia Baumgartena.

80′ – Kot broni dwa uderzenia Piecha, zażegnując niebezpieczeństwo. Szkoda tej czerwonej kartki dla Jagieły, z pewnością ta druga połowa wyglądałaby inaczej.

82′ – Sowa z rzutu wolnego uderza nad poprzeczką.

85′ – piłka pechowo odbija się rykoszetem od Białasika i z kolejną kontrą ruszają przeciwnicy. Scalet trafia na 4:0!!!

90′ – Myrta skutecznie mija obrońcę Śląska i strzela na bramkę rywali. Niestety górą w tym starciu Wrąbel.

koniec meczu – przegrywamy 0:4 – decydująca dla losów meczu okazała się z pewnością sytuacja z 43. minuty spotkania.