Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc.33

Świdnica od podwórza – odc.33 [FOTO]

0

Czasami zaniedbane i będące reliktem przyszłości, innym razem zamienione na parkingi dla mieszkańców okalających je budynków. Świdnickie podwórka mają różne oblicza, najczęściej jednak nie są powodem do dumy. 

Dzisiaj przyjrzymy się podwórzom przy ulicach Księcia Bolka Świdnickiego oraz Jagiellońskiej.

Zdjęcia Google Maps

Ul. Jagiellońska 15

Przejście przez bramę nie nastraja pozytywnie: elementy wykończeniowe, stary dziecięcy wózek i masa śmieci mogą skutecznie zniechęcić do wejścia na podwórko. Sam teren za domem jest niewielki. Jego sporą część zajmuje mur i chwasty.

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 23-27

Na podwórze prowadzi tunel. Za nim widzimy ogromny teren, z którego bezpośrednio wejść możemy do parku. Nietrudno domyślić się, że mieszkańcy wykorzystują go jako parking. Oprócz garaży zobaczymy tam wiele samochodów.

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 29

Małe, widoczne z ulicy i bardzo zaniedbane. Te stwierdzenia doskonale określają teren przy kamienicy nr 29. Stara, zakryta liśćmi i puszkami po piwie piaskownica przywołuje jedynie wspomnienia bawiących się w niej dzieci. Podobnie sprawa ma się względem ławki, której oparcie jest uszkodzone. Oprócz tego znajdziemy tam wieszaki na ubrania oraz namalowane na ścianie słońce będące logo lokalnego „Grill Cafe”.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]