Strona główna Sport Piłka nożna Sukcesy młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica

Sukcesy młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica

0

Z bardzo dobrej strony w trakcie ostatniego weekendu spisali się młodzi przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Nasi piłkarze wygrali turniej w Dzierżoniowie i zanotowali drugą lokatę podczas silnie obsadzonej imprezy w Polkowicach.  

Kolejny bardzo udany występ zapisała na swoim koncie prowadzona przez trenera Przemysława Malczyka drużyna Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2009. Nasi młodzi zawodnicy zajęli drugą lokatę podczas turnieju w Polkowicach, ulegając w wielkim finale jedynie Zagłębiu Lubin.

 – W grupie zanotowaliśmy same wygrane: z KS-em Polkowice 8:3, Parasolem Wrocław 4:1, Championem Chocianów 4:0 i Zagłębiem Lubin 2:1. W półfinale zwyciężyliśmy 2:1 Chrobrego Głogów, a w decydującym meczu ulegliśmy Zagłębiu Lubin 0:3. Turniej ten to kolejna lekcja dla tych zawodników, z których większość uczęszcza do czwartej klasy sportowej w SP 6 w Świdnicy. Dziś chłopcy zaprezentowali się średnio, widać było zmęczenie dużą ilością treningów w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że będzie to procentować w przyszłości. Czołowe drużyny z naszego regionu muszą się już z nami liczyć i nie mogą nas lekceważyć, co było widać. Dziękuję zawodnikom za ten turniej i oczywiście rodzicom za pomoc. Teraz skupiamy się na treningach i lidze Orlika – wyznaje trener drużyny, Przemysław Malczyk.

Skład: Mateusz Sikora, Wiktor Szwaczek, Wiktor Duda, Franek Kołakowski, Franek Jeziorny, Szymon Mrzygłód, Krystian Monica, Michał Hajduga, Piotr Ślipek, Natan Dudek, Przemysław Szukalski, Marcel Pietrusewicz, Kacper Pelc.

 Nagrody indywidualne:

– Wiktor Duda – najlepszy zawodnik turnieju

– Marcel Pietrusiewicz – król strzelców

Drużyna Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2011 wzięła z kolei udział w pierwszym turnieju w tym sezonie i od razu stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawodnicy trenowani na co dzień w grupie trenera Ryszarda Tyndla wystąpili w imprezie Dzierżoniów Cup. Oprócz naszego zespołu na starcie stanęły dwie ekipy gospodarzy – AP Dzierżoniów, Chrobry Głogów, AP Duda Wrocław oraz Gryf Świdnica. – Rozegraliśmy pięć spotkań, w każdym pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i zaliczyliśmy komplet zwycięstw. Chłopcy spisują się coraz lepiej i pokazują to właśnie na takich turniejach. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole został wyróżniony Noah Bösch. Brawa dla całej drużyny – komentuje szczęśliwy trener zespołu, Ryszard Tyndel.

Komplet wyników:

Polonia-Stal – AP Duda Wrocław 4:1 (Bösch 2, Ożóg, Dudek)

Polonia-Stal – Chrobry Głogów 4:1 (Głogiewicz, Gawroński, Monica, Dudek)

Polonia-Stal – Gryf Świdnica 2:0 (Monica, Gawroński)

Polonia-Stal – AP II Dzierżoniów 5:0 (Bösch 2, Stasiak, Ożóg, Głogiewicz)

Polonia-Stal – AP I Dzierżoniów 2:1 (Gawroński, Głogiewicz)

Skład zwycięskiego zespołu: Michał Sobolewski, Feliks Dudek, Szymon Gawroński, Noah Bösch, Hubert Głogiewicz, Oskar Ożóg, Aleksander Stasiak, Kacper Monica, Krystian Kopeć, Wojciech Wiśniewski.