Strona główna 0_Slider Seniorzy przejęli władzę w mieście! Kapeluszowa parada w Rynku

Seniorzy przejęli władzę w mieście! Kapeluszowa parada w Rynku [FOTO]

0

Barwna i huczna parada z obowiązkowymi kapeluszami przeszła przez świdnicki Rynek. Po radosnym przemarszu seniorzy udali się do teatru, gdzie odebrali klucze do bram miasta. Wielkie świętowanie świdniczan w jesieni życia potrwa do 11 października.

Piękne kapelusze z kokardami, kwiatami, wstążkami i innymi błyskotkami zdobiły dziś głowy seniorów. Barwna i huczna kapeluszowa parada, którą prowadziła Orkiestra Dęta Music Label, przeszła przez świdnicki Rynek. Tradycyjna “Defilada Uśmiechu” zakończyła się w gmachu Teatru Miejskiego.

Na teatralnej scenie odbyła się uroczysta gala. Podczas uroczystości prezydent Świdnicy przekazała władzę w ręce seniorów. Symboliczne klucze odebrał Marian Wilczyński, przewodniczący Rady Seniorów w Świdnicy. – Jesteśmy szczęśliwi, że mieszkamy w takim pięknym mieście jak Świdnica. Życzę wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy. Przejmujemy miasto i używając retoryki medycznej, tak jak mówiłem i w zeszłym roku, postaramy się oddać Świdnicę w stanie niepogorszonym – mówił Marian Wilczyński.

Wielkie świętowanie, w ramach już XIII Dni Seniora, potrwa w Świdnicy do 11 października. W programie nie zabraknie wydarzeń rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych, w tym marszu z kijkami nad Zalewem Witoszówka, dyktanda na wesoło, czy też wielkiego balu na zakończenie senioralnego święta.

Michał Nadolski
[email protected]