Strona główna Temat dnia Rodzina trojaczków jednak dostanie mieszkanie komunalne?

Rodzina trojaczków jednak dostanie mieszkanie komunalne?

8

Rodzice Antosia, Tosi i Poli, urodzonych 12 lipca tego roku otrzymali ogromne wsparcie od mieszkańców Świdnicy i czytelników Swidnica24.pl. Dotychczas jedynie urząd miejski nie znajdował sposobu, by młodej rodzinie pomóc w formie dopłaty do obecnego mieszkania lub wynajmując lokal komunalny. Po prawie trzech miesiącach od narodzin dzieci taką obietnice składa prezydent miasta.

Monika Panek i Michał Bielecki mają już trzyletnią córkę Amelkę, wiadomość o trojaczej ciąży była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Młodzi rodzice dzielnie przyjęli wyzwanie, ale na samym starcie spiętrzyły się problemy. Dzieci wymagały opieki specjalistów, specjalnego pokarmu, a pampersy pochłaniały majątek. Trudną sytuację pogłębiał brak szybkiej wypłaty zasiłku macierzyńskiego i 500 plus, a także wysokie koszty wynajmu mieszkania oraz opłaty za prywatne przedszkole. Dzięki czytelnikom Swidnica24.pl szybko zostało zorganizowane wsparcie – rodzina ma zapas pampersów na kilka miesięcy, dzieci otrzymały ubranka i środki higieniczne, jedno z miejskich przedszkoli zaoferowało miejsce dla trzyletniej Amelki. Udało się przyśpieszyć wypłatę zasiłku macierzyńskiego. Nierozwiązana pozostawała kwestia mieszkania. Urząd Miejski odmówił dopłaty ze względu na przekroczenie metrażu o 5 metrów. Rodzinie zaproponowano, by złożyła wniosek o mieszkanie do remontu.

Czas na odwiedzenie rodziny znalazła prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Zadeklarowała ufundowanie z budżetu miasta pakietu szczepień dodatkowych dla dzieci.  Podjęłam także decyzję, że przygotujemy projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miejskiej i zwrócimy się do radnych o wyrażenie zgody na wynajmem lokalu komunalnego dla tej rodziny – mówiła podczas spotkania.  Decyzja o przyznaniu mieszkania leży w rękach radnych.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

 

Poprzedni artykułZaginęła długowłosa Kama [Aktualizacja]
Następny artykułGala pary 2018: Koncert na głosy, saksofon i gwizd lokomotyw