Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Prace wodociągowe w Jaworzynie. Nie będzie przejazdu pod wiaduktem kolejowym

Prace wodociągowe w Jaworzynie. Nie będzie przejazdu pod wiaduktem kolejowym

0

Uwaga kierowcy! Od piątku zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym w Jaworzynie Śląskiej. Dla zmotoryzowanych wytyczono objazdy. Utrudnienia potrwają cztery dni.

fot. Google Street View

Utrudnienia w ruchu powstaną w wyniku realizowanej inwestycji o nazwie „Rewitalizacja Jaworzyny Śląskiej – Wymiana sieci wodociągowej wraz z przyłączami wod.-kan. w części ul. Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Polną, oraz renowacja odcinka kolektora kanalizacji ogólnospławnej w obrębie skrzyżowania ul. Świdnickiej z ul. Polną, wraz z odtworzeniem nawierzchni asfaltowej”. Koszt inwestycji wynosi 740 tys. złotych, z czego 80% stanowi pozyskane dofinansowanie.

Objazd dla jadących od strony Żarowa, Czech, Pastuchowa, również z północnej części Jaworzyny Śląskiej (ul. Wolności i przyległe), dojazd do południowej części miasta (ul.1-go Maja i przyległe) będzie odbywał się poprzez Piotrowice, Nowice i Bolesławice. Z kolei jadąc z południowej do północnej części miasta objazd wytyczono przez Bolesławice, Nowice, Piotrowice.

Realizacja inwestycji będzie się również wiązać z przerwami w dostawie wody. Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

Przewidywany termin zakończenia utrudnień drogowych to 17 września 2018 roku.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/